Ogłoszenia duszpasterskie – 12 niedziela zwykła C (19.06.2022)

Trwa Oktawa Bożego Ciała. Z tej racji codziennie wieczorem mamy okazję uczestniczyć w procesji eucharystycznej. Postarajmy się, aby podtrzymać w naszej parafii tę piękną tradycję. Nieszpory o godz. 17.30.

W tym tygodniu:

W poniedziałek wspomnienie bł. Władysława Bukowińskiego, prezbitera

We wtorek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

W czwartek uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Zakończenie Oktawy Bożego Ciała.
Na Mszy Św. o godz. 18.00 udzielimy uroczystego błogosławieństwa dzieciom i pobłogosławimy wianki. W tym dniu wypada dzień imienin ks. bpa Jana Zająca.

W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to dzień Patronalny Honorowej Straży Serca Pana Jezusa. Zapraszamy członkinie Honorowej Straży na Mszę Św. o godz. 18.00.  Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Nabożeństwo czerwcowe z procesją o godz. 17.30.

W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

Modlitwa Żywego Różańca:

Wtorek – Róża Św. Rity

Środa – Róża św. Jana Pawła II

Sobota – Róża Zwiastowania NMP

Niedziela – Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Dziękujemy parafianom za liczny udział w procesji Bożego Ciała. Słowa wdzięczności kierujemy pod adresem tych, którzy zaangażowali się w budowę i udekorowanie ołtarzy. Serdeczne Bóg zapłać mówimy tym, którzy pomogli w zorganizowaniu procesji: siostrom Służebniczkom, Liturgicznej Służbie Ołtarza, mężczyznom od baldachimu, scholi, dzieciom komunijnym, dzieciom sypiącym kwiaty, księżom wikariuszom, panu kościelnemu, panu organiście.Szczególne podziękowania składamy strażakom z OSP za zabezpieczenie ruchu na drodze. Dziękujemy za pięknie udekorowaną trasę. Niech Pan Jezus wszystkim błogosławi.

W czwartek Msza Św. dziękczynna na zakończenie roku szkolnego o godz. 18.00. Zapraszamy całą społeczność szkolną: Poczty Sztandarowe, dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców do podziękowania za wszelkie łaski otrzymane w minionym roku szkolnym, prosząc o błogosławieństwo Boże na czas wakacji.

Będziemy się również modlić w intencji ks. Piotra z okazji zbliżających się imienin.

W piątek kancelaria parafialna nie będzie czynna!!!

Dziękujemy za ofiary złożone na renowację dzwonnicy i otoczenia kościoła: Nielepice (1), Krzeszowice (1).

Dziękujemy rodzinom z Niegoszowic za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy kolejnym rodzinom z Niegoszowic od pp. Stawowskich (dziesięć kolejnych domów).

Prasa katolicka; Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” warto przeczytać o adoracji Najświętszego Sakramentu.   Niedziela –  warto przeczytać artykuł: „Sztuka bycia ojcem”. Dla dzieci: Mały Gość i Staś.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia. Życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Pani Rudawskiej.

W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. +Jolanta Molik z Dubia.  śp. +Janina Wójcik. Polecajmy ich miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczny odpoczynek”.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: