Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Najświętszej Trójcy C (12.06.2022)

Dzisiaj przeżywamy w Kościele uroczystość Najświętszej Trójcy. Uroczystość ta ma nam pomóc wniknąć bardziej w  istotę naszej relacji do Boga, który przychodzi do nas jako Ojciec, jako Jego Syn i  jako Duch Święty. Kościół poucza nas, że tajemnica Trójcy Świętej stanowi centrum tajemnicy wiary i  życia chrześcijańskiego. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa o godz. 17.30.

Przed kościołem ministranci zbierają ofiarę na zakup sprzętu nagłaśniającego dla Grupy Dekanatu Krzeszowice, która będzie pielgrzymowała jako osobna grupa na Jasna Górę.   

W tym tygodniu:

W poniedziałek wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła. W tym dniu zostanie odprawione kolejne nabożeństwo fatimskie. Serdecznie zapraszamy parafian do wspólnej modlitwy za przyczyną Matki Bożej Fatimskiej. Nabożeństwo rozpoczniemy Eucharystią o godz. 19.00! Po Mszy Św.  odmówimy różaniec i wyjdziemy w procesji wokół kościoła, śpiewając litanie do Serca Pana Jezusa. Prosimy o przyniesienie świec. W tym dniu nie będzie nabożeństwa czerwcowego.

We wtorek wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze Św. wg. porządku niedzielnego. Po Mszy Św. o godz. 9.30 procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Po zakończeniu procesji Msza Św. w kościele (ok. godz. 12.00). (Nielepice – godz. 7.30, Brzezinka – godz.17.00).

Za pobożne uczestnictwo w procesji eucharystycznej można uzyskać odpust zupełny. Zachęcamy wszystkich parafian do udziału w procesji i „udekorowanie” domów. Podziękujmy za wielki dar obecności Pana Jezusa, który pozostał pośród nas w tajemnicy Eucharystii.

Zapraszamy Poczty Sztandarowe, Ochotniczą Straż Pożarną, panie w strojach regionalnych z Koła Gospodyń i Klubu Seniora, Zespół Jarosze z Brzezinki, mężczyzn do baldachimu, „krakowiaków” młodzież do niesienia feretronów, dzieci do sypania kwiatów, dzieci komunijne. 

Prosimy, aby Ołtarze Bożego Ciała przygotowali: I ołtarz – p. Halina Puchała, II ołtarz – p. Jolanta Bazarnik, III ołtarz – pp. Dorota, Sławomir Mazur, IV ołtarz – ołtarz polowy.

W oktawie Bożego Ciała procesja eucharystyczna wieczór. Nieszpory o godz. 17.30.

Próba sypania kwiatów dla małych dzieci i dzieci komunijnych w poniedziałek i wtorek o godz. 17.00.

W piątek wspomnienie św. Alberta Chmielewskiego, zakonnika.

Modlitwa Żywego Różańca:

Poniedziałek – Róża Matki Bożej Fatimskiej

Środa – Róża Matki Bożej Bolesnej

Czwartek – Róża Matki Bożej z Góry Karmel

Niedziela  – Róża Św. Józefa

Dziękujemy rodzinom z Rudawy Niegoszowic za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu  troskę o nasz Dom Boży polecamy kolejnym rodzinom z Niegoszowic od p. Edwarda Machlowskiego (dziesięć kolejnych domów po obu stronach).

W minioną niedzielę taca inwestycyjna wyniosła 6.200zł. Bóg zapłać. Trwa remont budynku gospodarczego. Dziękujemy za ofiary złożone na renowację dzwonnicy i otoczenia kościoła: Rudawa (2).

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” o perspektywie wyniesienia na ołtarze Edmunda Wojtyły, brata Jana Pawła II.  Dodatkowy numer Extra Gość poświęcony Eucharystii (cena 10 zł).  Niedziela – o ministrantach służących przy ołtarzu. Dla dzieci: Mały Gość i Staś.  

W ostatnim tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: śp. +Jerzy Wąchol z Rudawy, śp. + Elżbieta Wąchal z Rudawy, śp. +Franciszek Kubarski z Rudawy. Polecajmy ich dusze miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”.        

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: