Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego (05.06.2022)

Dzisiaj w Kościele przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wierni za pobożne odśpiewanie bądź recytacje hymnu: „O Stworzycielu, Duchu przyjdź” mogą uzyskać odpust zupełny.

Dzisiaj chrzty dzieci na Mszy Św. o godz. 12.15. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30.

Taca dzisiejsza przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii.

Codziennie nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30.

W poniedziałek święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kocioła. Msza Św. w kościele o godz. 6.30, 8.00, 18.00. (Nielepice – godz. 17.00, Brzezinka – godz. 18.00).

We wtorek wspomnienie (dowolne) bł. Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka, męczenników franciszkańskich.

W środę wspomnienie św. Jadwigi, królowej. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W tym dniu modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz kapłanów pochodzących z naszej parafii.

W sobotę wspomnienie św. Barnaby, apostoła.

W niedzielę uroczystość Najświętszej Trójcy. W archidiecezji krakowskiej kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

Środa  – Róża Matki Bożej Niepokalanie Poczętej

Informujemy, że procesja Bożego Ciała, podobnie, jak w roku ubiegłym pójdzie tą samą trasą. Za tydzień więcej informacji o przygotowaniu Ołtarzy Bożego Ciała i udekorowaniu domów, posesji.

Dziękujemy parafianom z Niegoszowic za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy kolejne rodziny z Niegoszowic od pp. Paczyńskich (dziesięć kolejnych domów).

Rozpoczęliśmy remont budynku gospodarczego „Caritas”. Dziękujemy za ofiary złożone na renowacje. dzwonów: Rudawa (1).

Za tydzień ministranci będą kwestować na zakup sprzętu nagłaśniającego dla Grupy Dekanatu Krzeszowice, pielgrzymującej na Jasną Górę w ramach Pielgrzymki Krakowskiej do Częstochowy.

Prasa katolicka. Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” kolejna płyta z cyklu Biblia Audio, a niej Dzieje Apostolskie i siedem listów św. Pawła. Niedziela – artykuł Kościół nie jest polem rzepaku. Dla dzieci – Mały Gość.

W ostatnim tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. +Stanisław Wierzbicki z Rudawy, śp. +Marian Tataruch z Młynki. Polecamy ich miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze

składamy najserdeczniejsze życzenia. Błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Pani Rudawskiej