Ogłoszenia duszpasterskie7 niedziela wielkanocna C

Wniebowstąpienie Pańskie (29.05.2022)

Dzisiaj w Kościele przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Wniebowstąpienie Pana Jezusa pokazuje nam cel naszych dążeń i powołanie chrześcijanina do życia z Bogiem w niebie.

W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

W poniedziałek wspomnienie (dowolne) św. Jana Sarkandra, prezbitera i męczennika. Rozpoczęcie modlitwy przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

We wtorek święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Zakończenie nabożeństw majowych z procesją o godz. 17.30.  

W środę wspomnienie św. Justyna , męczennika. Pierwsze nabożeństwo do Serca Pana Jezusa o godz. 17.30. W tym dniu wypada Międzynarodowy Dzień Dziecka.

W czwartek z racji pierwszego czwartek miesiąca „Godzina święta” od godz. 17.00. Zapraszamy parafian do modlitwy w intencji nowych powołań w Kościele a szczególnie Honorową Straż Serca Pana Jezusa, jak i osoby, które podjęły duchową adopcję dziecka. Nielepice – Msza św. o godz.15.15.

W piątek wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy. Spowiedź od godz. 17.00. Przypominamy o spowiedzi dzieciom pierwszokomunijnym! Brzezinka – Msza Św. o godz. 15.15.

W sobotę wigilia Zesłania Ducha Świętego. Odwiedziny chorych od godz. 9.00. Prosimy o zgłaszanie chorych u opiekunek lub zakrystii. Po południu o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji pokoju na świecie. Do modlitwy zaprasza Róża Męska Żywego Różańca. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30.

W niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Chrzty dzieci na Mszy Św. o godz. 12.15.

Modlitwa Różańcowa:

Czwartek – Róża Matki Bożej Gromnicznej

Piątek – Różą NMP Królowej Polski

W sobotę (4 czerwca br.) organizujemy pielgrzymkę na Jasną Górę w ramach X Ogólnopolskiej pielgrzymki Żywego Różańca. Zapraszamy chętnych na wyjazd do Częstochowy. Są jeszcze wolne miejsca. Wyjazd z pod kościoła o godz. 6.30. Zapisy w zakrystii do środy..

Informujemy, że nasza parafia otrzymała dotację z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na dalszy etap remontu naszego muru kościelnego i otoczenia kościoła. Prace renowacyjne rozpoczniemy w czerwcu.

Od jutra przystępujemy do remontu budynku gospodarczego „Caritasu”.  Dziękujemy za ofiarę na renowację naszych dzwonów: Pisary(1). Bóg zapłać!

Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii.

Dziękujemy parafianom z Niegoszowic za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy kolejnym rodzinom z Niegoszowic od p. Tadeusza Seremaka dziesięć kolejnych domów po obu stronach.

Prasa katolicka: W dzisiejszym Gościu niedzielnym warto przeczytać m.in. o tym co dla nas wynika z wniebowstąpienia Pana Jezusa. Niedziela – przeczytamy artykuł o różańcowych cudach!!! Dla dzieci – Mały Gość.

Darem modlitwy otaczamy solenizantów i jubilatów tego tygodnia. Wszystkim Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa.

W ostatnim tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. +Janina Jelonek z Rudawy, śp. +Władysław Kubaty z Brzezinki. Polecamy ich dusze miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”.          

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: