Ogłoszenia duszpasterskie – szósta niedziela wielkanocna C (22.05.2022)

Dzisiaj dzieci z klasy IV Szkoły Podstawowej na Mszy Św. o godz. 9.30 będą przeżywać rocznicę Pierwszej Komunii Świętej.

W tym tygodniu:

Codziennie nabożeństwo majowe o godz. 17.30.

W poniedziałek, wtorek i środę przypadają tradycyjne dni modlitw o urodzaje. W Polsce noszą one nazwę Dni Krzyżowych. Procesja wokół kościoła (śpiew litanii do Wszystkich Świętych) połączona z nabożeństwem majowym o godz. 17.30. Zapraszamy parafian do licznego udziału w modlitwie o urodzaje i zachowanie naszej parafii od klęsk żywiołowych.

We wtorek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Maryi. Rocznica święceń kapłańskich abpa Marka Jędraszewskiego.

W czwartek wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera.  W tym dniu przypada Międzynarodowy Dzień Matki. Niech nikomu nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie.

W sobotę święcenia prezbiteratu w Katedrze na Wawelu o godz. 10.00.

W niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Modlitwa Żywego Różańca;

Środa – Róża Zwiastowania NMP

Czwartek – Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Przypominamy, że w sobotę 4 czerwca 2022 r. na Jasnej Górze odbędzie się X Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca. Zapraszamy chętnych parafian i Róże Żywego Różańca do uczestnictwa w tej pielgrzymce. Jasna Góra wita swoich pielgrzymów po pandemii. Zapraszamy do pielgrzymowania. Zapisy w zakrystii.

Dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych za dar ołtarza (cztery tysięcy złotych). Dziękujemy za ofiary złożone w kopertach na renowację dzwonnicy: Młynka (1). Bóg zapłać.

Dziękujemy rodzicom dzieci z klasy czwartej Szkoły Podstawowej  za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W sobotę troskę o nasz Dom Boży powierzamy rodzinom z Niegoszowic od p. Ewy Piwowońskiej w dziesięć kolejnych domów po obu stronach.

Prasa katolicka: W dzisiejszym „Gościu niedzielnym” w którym warto zapoznać się m.in. z historią beatyfikowanej założycielki Żywego Różańca Pauliny Jaricot. Niedziela – Wierzyła w moc różańca. Sylwetka założycielki Żywego Różańca i „Banku nieba”.  Dla dzieci Mały Gość i Staś

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia. Życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Pani Rudawskiej.

W ostatnim tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. +Ryszard Seremak z Nielepic. Polecamy go miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”.          

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: