Ogłoszenia duszpasterskie – piata niedziela wielkanocna C (15.05.2022)

Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy uroczystość Pierwszej Komunii Świętej (Msza Św. o godz.11.00). Pragniemy nasze dzieci z klasy trzeciej Szkoły Podstawowej otoczyć serdeczną modlitwą, aby pokochały Pana Jezusa eucharystycznego na całe życie. Nabożeństwo majowe o godz. 17.30.

W tym tygodniu:

W tym tygodniu nabożeństwo majowe po wieczornej Mszy Św. o godz. 18.00 (zmiana godziny nabożeństwa!!!). W Białym Tygodniu zapraszamy dzieci komunijne na Mszę Św. o godz. 18.00. Prosimy rodziców, aby dzieci uczestniczyły w tym nabożeństwie w strojach komunijnych.

W poniedziałek święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, głównego patrona Polski.

We wtorek próba dla dzieci z klasy IV Szkoły Podstawowej o godz. 17.00.

W środę wspomnienie (dowolne) św. Stanisława Papczyńskiego. Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.  

W piątek spowiedź dla dzieci rocznicowych o godz. 17.00. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania na nabożeństwach majowych. W tym dniu nie będzie czynna kancelaria!!!

W niedzielę Rocznica Pierwszej Komunii Świętej dla dzieci z kl. IV Szkoły Podstawowej na Mszy Św. o godz. 9.30.

Modlitwa Żywego Różańca:

Niedziela – Róża Matki Bożej Wniebowziętej

Poniedziałek – Róża Matki Bożej z Góry Karmel

Czwartek – Róża Św. Józefa

Sobota– Róża Św. Rity

Niedziela – Róża Św. Jana Pawła II

Informujemy, że w sobotę 4 czerwca 2022 r. na Jasnej Górze odbędzie się X Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca, która będzie podziękowaniem za beatyfikację Pauliny Jaricot, założycielkę Żywego Różańca. Zapraszamy parafian, jaki i członków Żywego Różańca do uczestnictwa w tej pielgrzymce. Jasna Góra po pandemii wita swoich pielgrzymów i pątników. Zapisy na pielgrzymkę w zakrystii.

Dziękujemy za ofiary złożone w kopertach na renowację dzwonów: Niegoszowice (1).

Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za przygotowanie kościoła i otoczenia na dzisiejszą uroczystość oraz za dar ołtarza dla parafii. Wyrazy szczególnego podziękowania kierujemy na ręce siostry Renaty i pozostałych sióstr Służebniczek za przygotowanie dekoracji na uroczystość Pierwszej Komunii Świętej.

W przyszłą sobotę troskę o nasz Dom Boży powierzamy rodzicom dzieci przeżywających Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej.

Prasa katolicka: W dzisiejszym „Gościu niedzielnym”  można przeczytać między innymi o kanonizowanym właśnie Karolu de Foucauld.  W najnowszym numerze Niedzieli przeczytamy o prawdziwych intencjach papieża Franciszka. Dla dzieci Mały Gość.

W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp.+ Ryszarda Trzaskę. Polecamy go miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie… ”. 

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: