Ogłoszenia duszpasterskie – czwarta niedziela Wielkanocna C /08.05.2022/

Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna w Kościele 59. Tydzień Modlitw o Powołania. „Powołani do budowania rodziny ludzkiej” – to tytuł tegorocznego orędzia Ojca Świętego Franciszka na Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Jest on zaproszeniem do szczególnej modlitwy o powołania w Kościele

Dzisiaj o godz. 9.00 wyruszy z katedry na Wawelu na Skałę tradycyjna procesja ku czci św. Stanisława BM. O godz. 10.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza Św. z udziałem Episkopatu Polski. Eucharystii będzie przewodniczyć i homilię wygłosi ks. abp Jan Romero Pawłowski.

W tym tygodniu:

Nabożeństwo majowe codziennie o godz. 17.30.  Zapraszamy rodziny, młodzież, dzieci komunijne do uczestnictwa w tym pięknym nabożeństwie maryjnym. Zachęcamy także do śpiewania Litanii do Matki Bożej przy przydrożnych kapliczkach lub domach.

W poniedziałek  uroczystość Św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej. Dzień imienin kard. Stanisława Dziwisza.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W piątek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy. W tym dniu rozpoczęcie w naszej parafii nabożeństw fatimskich. Uroczysta Msza Św. o godz. 18.00 a następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa. Podczas procesji wokół kościoła śpiew Litanii Loretańskiej. W tym dniu nie będzie nabożeństwa majowego przed wieczorną Mszą Św.

Zapraszamy parafian do wspólnej modlitwy a szczególnie Róże Żywego Różańca. Prosimy o przyniesienie świec. Mile widziani „krakowiacy „ do baldachimu, dziewczęta do feretronów. Prosimy o przyniesienie świec

W sobotę święto Św. Macieja, apostoła. W tym dniu wypada rocznica święceń kapłańskich bpa Roberta Chrząszcza. Od godz. 9.00 spowiedź  dla rodziców, krewnych i dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii Świętej.

W niedzielę Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej na Mszy Św. o godz. 11.00.

Modlitwa Żywego Różańca:

Poniedziałek – Róża Św. Józefa

Piątek – Róża Matki Bożej Fatimskiej

Niedziela – Róża Matki Bożej Bolesnej

Dziękujemy parafianom z Młynki za posprzątanie  kościoła. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy rodzicom dzieci komunijnych.

W minioną niedzielę taca na cele inwestycyjne wyniosła 6.900 zł. Bóg zapłać.

Dziękujemy za ofiary złożone w kopertach na renowację dzwonnicy i otoczenia kościoła: Kochanów (1), Niegoszowice (1), Pisary (1), Rudawa (1)..

Prasa katolicka: W dzisiejszym „Gościu niedzielnym” kolejna płyta  z Biblią Audio a na niej księgi mądrościowe.  W Niedzieli przeczytamy artykuł: Z Koszar do seminarium. Historia powołania gwardzisty  szwajcarskiego.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze

składamy najserdeczniejsze życzenia. Błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Pani Rudawskiej.

W ostatnim tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. +Feliks Kiryk z Rudawy,     śp. +Zofia Woźniak z Nielepic. Polecamy ich miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”.          

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: