Ogłoszenia duszpasterskie – trzecia niedziela wielkanocna C (01.05.2022)

Dzisiaj rozpoczynamy 14. Tydzień Biblijny w Kościele, który ma inspirować do częstszego sięgania po Pismo św. Poprzez intronizację Biblii, konferencje, celebracje oraz spotkania kręgów biblijnych chcemy ukazać fundamentalne znaczenie Słowa Bożego w życiu chrześcijanina i parafii.

Tematem tegorocznego Tygodnia Biblijnego jest: „Posłani z darem pokoju Jezusa zmartwychwstałego”. Także dzisiaj w naszej Ojczyźnie będziemy przeżywać Szóste Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Do wspólnotowej lektury została wybrana Ewangelia wg św. Łukasza. Zapraszamy do rodzinnego czytania Biblii.

Taca dzisiejsza przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii.

Dzisiaj w Nielepicach Msza Św. o godz. 7.3030 (święto patronalne kaplicy).

W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

Codziennie nabożeństwo majowe o godz. 17.30.

We wtorek uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki Polski. W tym dniu Msza Św. w kościele o godz. 6.30; 8.00; 9.30 i 18.00 (Brzezinka – godz. 17.00). Uroczysta Msza Św.          w intencji Ojczyzny o godz. 9.30. Podczas tej Mszy św. będziemy 5także polecać Bogu naszych strażaków z OSP. Zapraszamy Poczty Sztandarowe, druhów i druhny z OSP z parafii, społeczność Szkoły, radnych, sołtysów i parafian do wspólnej modlitwy. Nabożeństwo majowe o godz. 17.30 na którym odnowimy Akt Oddania Polski pod opiekę Matki Bożej.

W środę wspomnienie św. Floriana, męczennika. Po wieczornej Mszy Św. próba dla dzieci I komunijnych.

W czwartek wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera. Z racji pierwszego czwartku miesiąca „Godzina święta” o godz. 17.00. Zapraszamy do modlitwy adoracyjnej szczególnie Honorową Straż Serca Pana Jezusa, Krąg Biblijny, jak i osoby, które podjęły duchową adopcję dziecka. Nielepice – Msza Św. o godz. 15.15.

W piątek wspomnienie świętych Apostołów Filipa i Jakuba a zarazem pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 17.00.  Brzezinka – Msza św. o godz. 15.15.

W sobotę Msza Św. u sióstr o godz. 8.00. Odwiedziny chorych o godz. 9.00. Chorych zgłaszamy w zakrystii lub opiekunek. Po południu o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa adoracyjna w intencji pokoju na świecie. Do modlitwy zaprasza Męska Róża Żywego Różańca.

W niedzielę procesja św. Stanisława BM z Wawelu na Skałkę. Imieniny kard. Stanisława Dziwisza.

Modlitwa Żywego Różańca:

Wtorek – Róża NMP Królowej Polski

Niedziela – Róża NMP Niepokalanie Poczętej

W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy kolejnym rodzinom z Młynki od pp. Żbik.

Dziękujemy za ofiary złożone na renowację dzwonnicy: Nielepice (1). Bóg zapłać

Dziękujemy panu Januszowi Wąchalowi z Rudawy za odnowienie kielicha i trybularza do kościoła.

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” polecamy artykuł o nabożeństwie majowym, z którego można dowiedzieć się, kto i kiedy je wymyślił. o realizowanym w Polsce projekcie rehabilitacji osób, które przeszły COVID – 19. W Niedzieli przeczytamy ciekawy artykuł: „Nie bójmy się Biblii”. 

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia. Życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Pani Rudawskiej.

Zaproszenie metropolity krakowskiego abp. Marka Jędraszewskiego do udziału w procesji ku czci św. Stanisława BM, która w niedzielę 8 maja 2022 r. o godz. 9.00 wyruszy z królewskiej Katedry na Wawelu do Bazyliki św. Michała Archanioła i św. Stanisława Biskupa OO. Paulinów na Skałce, gdzie o godz. 10. rozpocznie się Msza św.

W tym roku tradycyjna procesja z Wawelu na Skałkę odbędzie się w niedzielę 8 maja. Uroczysta procesja z udziałem Episkopatu Polski wyruszy z wawelskiego wzgórza o godz. 9, a zakończy się na Skałce, gdzie przy ołtarzu Trzech Tysiącleci mszy św. ku czci świętego Stanisława przewodniczył będzie i homilię wygłosi ks. abp Jan Romeo Pawłowski, sekretarz ds. przedstawicielstw papieskich w Sekretariacie Stanu Stolicy Apostolskiej.

„Proszę, aby w czasie procesji reprezentowane były wszystkie wspólnoty parafialne Archidiecezji Krakowskiej wraz ze swoimi duszpasterzami. Zapraszam zakony żeńskie i męskie, osoby konsekrowane, dzieci, młodzież, studentów, szkoły katolickie, duszpasterstwa, organizacje i stowarzyszenia katolickie, bractwa i ruchy, asysty procesyjne w strojach regionalnych. Proszę o udział w procesji ludzi nauki i kultury, przedstawicieli wyższych uczelni naszego miasta, władz państwowych i samorządowych” – zwrócił się do wiernych abp Marek Jędraszewski.

„Zapraszam wszystkich Ukraińców obecnie zamieszkujących Kraków. Niech w tegoroczną Uroczystość ku czci świętego Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej, do Wszechmogącego Boga popłynie ufna modlitwa o nową moc Ducha Świętego dla tych, którzy walczą o wolność Ukrainy. Niech jak najliczniejszy udział w krakowskich uroczystościach będzie naszym wspólnym świadectwem niezachwianej wiary, głębokiej ufności i miłości względem Boga i siebie nawzajem” – podkreślił abp Marek Jędraszewski.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: