Druga niedziela Wielkanocna – Święto Miłosierdzia Bożego  C (2404.2022)

Dzisiaj w Kościele przeżywamy Święto Miłosierdzia Bożego. ” … nie ma dla człowieka innego źródła nadziei, jak miłosierdzie Boga. (…) Niech to przesłanie rozchodzi się (…) na całą naszą umiłowaną Ojczyznę i na cały świat. (…) Trzeba tę iskrę Bożej łaski rozniecać. Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, (…) z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!” (Św. Jan Paweł II)          

Niedziela Miłosierdzia Bożego rozpoczyna 78. Tydzień Miłosierdzia w Kościele. Jest on okazją do głębszej refleksji na temat miłosierdzia czynionego na co dzień i zachętą do aktywnego włączania się w dzieła miłosierdzia. Po Mszy Św.  koronka do Miłosierdzia Bożego.

Po Mszy Św. o godz. 11.00 spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych. Taca dzisiejsza przeznaczona na cele charytatywne Caritas.

W tym tygodniu:

W poniedziałek święto Św. Marka, ewangelisty. W tym dniu modlimy się w intencji abp. Marka Jędraszewskiego Metropolity Krakowskiego z racji Jego imienin.

We wtorek uroczystość Św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika głównego patrona Polski.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy (po Mszy Św. o godz.18.00). Dzień urodzin kard. Stanisława Dziwisza.

W piątek święto Św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. Rozpoczęcie nowenny przed uroczystością Św. Stanisława, biskupa i męczennika.

W sobotę pierwsze nabożeństwo majowe ku czci NMP ( z procesją ) o godz. 17.30.  W czasie nabożeństw majowych modlimy się szczególnie o pokój na świecie, za rodziny, o powołania kapłańskie, o dobre urodzaje.

W przyszłą niedzielę w Kościele rozpoczyna się 14. Tydzień Biblijny. Niedziela Biblijna jest od 2017 r. jest Dniem Narodowego Czytania Pisma Świętego.

Modlitwa Żywego Różańca:

Poniedziałek – Róża Zwiastowania NMP

Wtorek – Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Dziękujemy za ofiary złożone na renowację dzwonnicy: Brzezinka (1), Nielepice (2), Pisary (1). Bóg zapłać ofiarodawcom.  W drugi dzień Wielkanocny taca na Uniwersytet Św. Jana Pawła II w Krakowie wyniosła 5.390 zł.

Za tydzień taca na cele inwestycyjne w parafii.

Dziękujemy parafianom z Młynki za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy kolejnym rodzinom z Młynki od p. Czesławy Miłek (dziesięć domów).

Prasa katolicka: Dzisiaj w ”Gościu niedzielnym” znajdziemy ulotkę z tekstem Koronki do Miłosierdzia Bożego po polsku, ukraińsku i po rosyjsku. Można ją podarować uchodźcom, których gościmy w naszych rodzinach. W Niedzieli specjalny dodatek o skali pomocy Kościoła katolickiego dla uchodźców z Ukrainy.

Darem modlitwy otaczamy solenizantów i jubilatów tego tygodnia. Wszystkim Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: