Ogłoszenia duszpasterskie – 14 niedziela zwykła C (03.07.2022).

Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy Św.  Chrzty dzieci o godz.12.15.

Taca dzisiejsza przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii.

W tym tygodniu:

W poniedziałek rocznica poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie.

We wtorek wspomnienie (dowolne) św. Elżbiety Portugalskiej

W środę wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy (godz. 17.30).

W czwartekGodzina Święta” o godz.17.00. Zapraszamy parafian, Honorową Straż Serca Pana Jezusa do modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii. Msza Św. w Nielepicach o godz. 15.15.

W piątek wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera.

W sobotę o godz. 9.00 zostanie odprawiona Msza Św. w Pisarach (k/ Lamusa) w intencji rychłej kanonizacji bł. Władysława Bukowińskiego. Do udziału w Eucharystii zapraszają mieszkańcy Pisar.

Niedziela – Róża NMP Królowej Polski

Piątek – Róża Matki Bożej Niepokalanie Poczętej

Informujemy, że niedzielę 31 lipca br. będziemy przeżywali w naszej wspólnocie parafialnej uroczystość odpustową ku czci św. Anny. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 11.30.

Dziękujemy parafianom z Niegoszowic za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłą sobotę troskę o nasz kościół powierzamy kolejnym rodzinom z Niegoszowic od p. Stanisława Szczepańskiego (ul. Jana Kowalika i ul. Słoneczna).

Informujemy, że ukończyliśmy pierwszy etap remontu budynku gospodarczego. Wymieniono więźbę  dachową, zakupiono i położono nową dachówkę, a także została wykonana podłoga na poddaszu budynku. Koszt powyższych prac wyniósł  90 tys. zł. Dziękujemy wszystkim parafianom, którzy wsparli to dzieło ofiarą.

W najbliższych dniach rozpoczynamy kolejny etap prac związanych z remontem pomieszczeń znajdujących się dolnej części budynku, jak i bramy wjazdowej na plebanię.

Prasa katolicka: Dzisiaj w nowym numerze „Gościa niedzielnego” poruszono temat biski wielu z nas: wątpliwości w wierz – co robić kiedy się pojawiają, Niedziela – Byłem i widziałem… daję świadectwo. – cała prawda o Jordanowie i pracy sióstr zakonnych w Domu Pomocy Społecznej. Dla dzieci – Mały Gość.

Wszystkim, którzy wyjeżdżają na urlopy oraz wszystkim gościom przebywającym na terenie naszej parafii życzymy dobrej pogody oraz Bożego wypoczynku.

W minionym tygodniu odszedł do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej: śp. +Adam Chechelski z Siedlca, śp. +Henryk Błędek z Siedlca. Polecamy ich dusze miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczny odpoczynek”.