Ogłoszenia duszpasterskie – 15 niedziela zwykła C (10.07.2022)

W liturgii Kościoła

W poniedziałek święto św. Benedykta, opata, patrona Europy.

We wtorek wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika. W tym dniu mija 91 rocznica Mszy Św. Prymicyjnej bł. Władysława Bukowińskiego w Rudawie. Zapraszamy parafian do modlitwy dziękczynnej za dar powołania ks. Władysława na Mszy Św. o godz. 18.00.

W środę wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta. W tym dniu zostanie odprawione kolejne nabożeństwo fatimskie w naszej parafii. Nabożeństwo rozpoczniemy Eucharystią o godz. 19.00, następnie modlitwa różańcowa i procesja eucharystyczna wokół kościoła. Prosimy o przyniesienie świec.

W piątek wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora kościoła

W sobotę wspomnienie Najświętszej Maryi z Góry Karmel. W Czernej uroczystości odpustowe ku czci NMP Szkaplerznej.  

Modlitwa Żywego Różańca:

Środa– Róża Matki Bożej Fatimskiej

Piątek– Róża Matki Bożej Bolesnej

Sobota– Róża Św. Józefa

Dziękujemy parafianom z Niegoszowic za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłą sobotę troskę o nasz kościół powierzamy rodzinom z Rudawy z ul. Dunajewskiego /blok 74/.

W minioną niedzielę taca na cele inwestycyjne wyniosła 6.100 zł.

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” kolejna płyta z Biblią Audio a na niej cztery księgi Starego Testamentu – dwie księgi Królewskie i dwie Księgi Kronik. Niedziela – Pamiątki po Jezusie. Śladami relikwii Zbawiciela. Dla dzieci: Mały Gość.

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy najpiękniejsze życzenia. Niech cieszą się błogosławieństwem Bożym i przemożną opieką swoich patronów.

W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialne do wieczności: śp. +Anna Krawczyk z Rudawy, śp. +Władysław Wiśniewski z Rudawy. Polecajmy ich dusze  miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczny odpoczynek”.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: