Ogłoszenia duszpasterskie – 16 niedziela zwykła C (17.07.2022)

Mamy piękny czas wakacji. Korzystajmy z uroków lata, ale również pamiętajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej eucharystii, by wzmacniając nasze siły fizyczne, wzmacniać także naszego ducha.

W poniedziałek wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, prezbitera.

W środę  wspomnienie bł. Czesława, prezbitera. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek o godz. 8.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza Św. z okazji 79. Rocznicy Pacyfikacji Mieszkańców Radwanowic. Zapraszamy do wspólnej modlitwy Poczty Sztandarowe, władze Gminy Zabierzów, Straż Pożarną, jak i wszystkich mieszkańców parafii. Po Eucharystii przejście na cmentarz i modlitwa przy grobie pomordowanych.

W piątek wspomnienie św. Marii Magdaleny.

W sobotę wspomnienie św. Brigidy, zakonnicy, patronki Europy.

W przyszłą niedzielę poświęcenie samochodów z okazji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców. Na Mszy Św. będziemy modlić się w intencji kierowców, prosząc dla nich o roztropną i bezpieczną jazdę samochodem. Po Mszy Św. poświęcenie pojazdów na parkingu. Ofiary złożone przy tej okazji, zostaną przekazane na zakup nowych samochodów dla misjonarzy.

Poniedziałek – Róża Zwiastowania NMP

Wtorek – Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Informujemy, że 31 lipca br. Sumę odpustową w naszym kościele odprawi ks. prof. Andrzej Zwoliński, który w tym roku obchodzi 40 r. święceń kapłańskich.

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy najpiękniejsze życzenia. Niech cieszą się błogosławieństwem Bożym i przemożną opieką swoich patronów.

Dziękujemy parafianom z Rudawy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłą sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy kolejne rodziny z Rudawy z ul. Dunajewskiego blok 72.

minionym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. +Marek Rudzki z Nielepic. Polecajmy jego duszę  miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczny

Prasa katolicka: W dzisiejszym numerze „Gościa niedzielnego” warto przeczytać między innymi o tym, skąd wziął się zwyczaj Apelu Jasnogórskiego codziennie o godz. 21.00.   Niedziela – artykuł: Plagi egipskie: co na to nauka? Dla dzieci: Staś.