Ogłoszenia duszpasterskie – 17 niedziela zwykła C (24. 07. 2022)

Dzisiaj, po każdej Mszy św. błogosławieństwo kierowców i poświęcenie samochodów. Ofiary złożone przy tej okazji zostaną przekazanie na zakup samochodów dla misjonarzy. Bądźmy wdzięczni Panu Bogu za bezpiecznie przejechane kilometry i pomóżmy polskim misjonarzom głosić Dobrą Nowinę.

W liturgii Kościoła:

Codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą Św. jest możliwość skorzystania ze spowiedzi.

W poniedziałek święto św. Jakuba, apostoła.

We wtorek wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców NMP.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy (po Mszy Św. wieczornej).

W czwartek wspomnienie (dowolne) św. Szarbela Makhlufa, prezbitera.

W piątek wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza. Spowiedź przed odpustem od godz. 17.00.

W niedzielę uroczystości odpustowe ku czci Św. Anny, patronki naszej parafii. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 11.30. Przewodniczył jej będzie ks. prof. Andrzej Zwoliński, obchodzący w tym roku 40 rocznicę święceń kapłańskich. Zapraszamy parafian, Poczty Sztandarowe, Straż Pożarną, dzieci komunijne, dzieci do sypania kwiatów, panów „krakowiaków” do baldachimu, dziewczęta do niesienia feretronów. Mile widziane panie w strojach regionalnych.

Przypominamy, że 3 sierpnia br. przybędzie do naszej parafii Pielgrzymka Dominikańska z Krakowa. Organizatorzy pielgrzymki zwracają się z wielką prośbą o udzielenie noclegu pielgrzymom w naszych domach. Pielgrzymi nie oczekują wielkich wygód ale zależy im nade wszystko na umyciu (prysznicu). Przy wejściu do kościoła z prasą katolicką znajdują się kartki z numerem telefonu do kwatermistrzów pielgrzymki, którzy zbierają informacje na temat ugoszczenia pielgrzymów.

Modlitwa Żywego Różańca:

Poniedziałek – Róża Zwiastowania NMP

Wtorek – Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy

W sobotę, 30 lipca br. nastąpi poświęcenie Rudawskiego Centrum Kultury wraz nową Remizą OSP i przylegającym Rynkiem. Z tej okazji Wójt Gminy Zabierzów i Sołtys Rudawy zapraszają całą społeczność parafii a szczególnie mieszkańców Rudawy na uroczyste otwarcie Rynku. Część oficjalna rozpocznie się uroczystą Eucharystią o godz. 16.00. Po Mszy Św. nastąpi ceremonia przekazania nowo wybudowanych obiektów. Po części oficjalnej rozpoczną się występy artystyczne, które będą kontynuowane w niedzielę 31 lipca br. Szczegóły na plakatach.

Dziękujemy parafianom z Rudawy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy rodzinom z ul. Dunajewskiego (blok 70). Przypominamy, że będzie to sprzątanie przed odpustem!

Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona na cele inwestycyjne w naszej parafii.

Prasa katolicka: W dzisiejszym „Gościu niedzielnym” polecamy między innymi rozmowę o tym, dlaczego tak trudno głosić Ewangelie młodzieży i jak to – mimo trudności – robić. . Niedziela – artykuł: Rekord pożarów w kościołach. Dla dzieciStaś.

Sołtys Rudawy zwraca sie z uprzejmą prośba, aby dniach 39 i 31 lipca br. z racji Święta Rudawy i odpustu korzystać z parkingów przy cmentarzu i Szkole Podstawowej w Rudawie.

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy najpiękniejsze życzenia. Niech cieszą się błogosławieństwem Bożym i przemożną opieką swoich patronów.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: