Ogłoszenia duszpasterskie – 18 niedziela zwykła C (31.07.2022)

Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy uroczystość odpustową ku czci św. Anny. Pragniemy gorąco podziękować Dobremu Bogu za wszelkie łaski otrzymane w naszym życiu za wstawiennictwem naszej Patronki. Wszystkim parafianom, jak i przybyłym gościom do naszej parafii, życzymy owocnego przeżywania odpustu parafialnego.

W liturgii Kościoła:

W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek, sobota miesiąca.

W poniedziałek wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera. Z racji pierwszego czwartku miesiąca „Godzina Święta” od godz. 17.00. Do  modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne zapraszamy parafian a szczególnie Honorową Straż Serca Pana Jezusa, jak i osoby, które podjęły w naszej parafii Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Nielepice – Msza św. o godz. 15.15.

W piątek rocznica poświęcenia rzymskiej Bazyliki Najświętszej Maryi Panny. Spowiedź od godz. 17.00. Brzezinka – Msza św. o godz. 15.15.

W sobotę święto Przemienienia Pańskiego. Odwiedziny chorych od godz. 9.00. Zgłaszamy chorych w zakrystii lub opiekunek charytatywnych. Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji pokoju od godz. 17.00. Do modlitwy zaprasza Róża Męska Żywego Różańca.

W niedzielę adoracja Najświętszego Sakramentu. Uroczyste chrzty dzieci na Mszy Św. o godz. 12.15.

W środę (3 sierpnia br.) przybędzie do naszej parafii 29. Pielgrzymka Dominikańska z Krakowa. Przywitanie pielgrzymów ok. Mszy Św. wieczornej. W imieniu kwatermistrzów pielgrzymki zwracamy się z gorącą prośbą o udzielenie noclegu pielgrzymom w naszych domach. Pielgrzymom zależy nade wszystko na umyciu (prysznicu). Okażmy jeszcze raz swoje wielkie serce i miłosierdzie.

Modlitwa Żywego Różańca:

Wtorek– Róża Matki Bożej Gromnicznej

Środa – Róża NMP Królowej Polski

W minioną niedzielę podczas poświęcania samochodów zebraliśmy 2100 zł i 20 dolarów. Ofiara została przekazana dla MIVA Polska. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.                    

Dziękujemy parafianom z Rudawy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy rodzinom z Rudawy z ul. Dunajewskiego (od pp. Lewińskich).

Informujemy, że 18 sierpnia br. wyruszy 131. Rudawska Piesza Pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej, która będzie trwała do 21.08.22 (niedziela). Do udziału w pielgrzymce zapraszamy zarówno stałych pątników, jak i tych, którzy pragną rozpocząć swój pielgrzymkowy szlak. Prosimy o wcześniejsze zapisy celem ustalenia miejsc noclegowych. Zapisy od dzisiejszej niedzieli.

Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona na cele inwestycyjne w naszej parafii.

Trwają prace na poddaszu budynku gospodarczego. Rozpoczynamy II etap remontu ogrodzenia kościoła. Na powyższe prace uzyskaliśmy dotację z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wysokości 280 tys. zł. Nasz parafialny wkład na wykonanie tych prac wynosi 50 tys. zł. Dziękujemy rodzinom, którzy wspierają to dzieło modlitwą i ofiarą składaną na tacę lub w kopertach.

Prasa katolicka: Do nabycia „Gość niedzielny, Niedziela, dla dzieci: Staś.  

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy najpiękniejsze życzenia. Niech cieszą się błogosławieństwem Bożym i przemożną opieką swoich patronów.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej: śp. +Katarzyna Baster z Nielepic, śp. +Janusz Gembrowicz z Rudawy, śp. +Lucyna Dymek z Brzezinki. Polecamy ich dusze miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczny odpoczynek”.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: