Ogłoszenia duszpasterskie – 19 niedziela zwykła C (07.08.2022)

Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy Św.  Na Mszy Św. o godz. 12.15 chrzty dzieci.

Przypominamy, że taca dzisiejsza przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii.

W liturgii Kościoła:

W poniedziałek wspomnienie św. Dominika, prezbitera.

We wtorek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy.

W środę święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek wspomnienie św. Klary, dziewicy.

W sobotę święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej. W tym dniu zostanie odprawione kolejne nabożeństwo fatimskie w naszym kościele. Nabożeństwo rozpoczniemy o godz. 19.00 uroczystą Eucharystią a następnie modlitwa różańcowa  i procesja. Prosimy Róże Żywego Różańca o poprowadzenie modlitwy różańcowej i o przyniesienie świec.

W niedzielę wspomnienie św. Maksymiliana Kolbego, prezbitera i męczennika. W Brzezince święto patronalne kaplicy. Z tej okazji zostanie o godz. 9.00 odprawiona Msza Św. w intencji mieszkańców Brzezinki. Zapraszamy do udziału w Eucharystii Ochotniczą Straż Pożarną, Zespół Jarosze, dzieci do sypania kwiatów. Msza Św. w Nielepicach o godz. 15.00.

Witamy w naszej parafii na zastępstwie o. Roberta ze Zgromadzenia Księży Oblatów. Życzymy mu dobrego odpoczynku. Przypominamy, że tradycyjnie o. Robert będzie rozprowadzał kalendarze na Rok 2023. Ofiara zostanie przekazana dla misjonarzy pracujących na misjach.

Modlitwa Żywego Różańca:

Poniedziałek  – Róża NMP Niepokalanie Poczętej

Wtorek – Róża Św. Józefa

Sobota – Róża Matki Bożej Fatimskiej.

Pragniemy podziękować wszystkim parafianom, którzy swoją modlitwą i zaangażowaniem uświetnili naszą doroczną uroczystość odpustową. Wyrażamy wyrazy szczególnego podziękowania Ochotniczej Straży Pożarnej, Pocztom Sztandarowym, dzieciom sypiącym kwiaty, młodzieży niosącej feretrony, panom od baldachimu, służbie kościelnej, siostrom Służebniczkom. Wszystkim mówimy staropolskie Bóg zapłać.

Wyrazy wdzięczności kierujemy także pod adresem tych parafian, którzy przyjęli pątników Pieszej Pielgrzymki Dominikańskiej na Jasną Górę.

Dziękujemy parafianom z Rudawy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy kolejnym rodzinom z ul. Dunajewskiego od pp. Michalik i ul. Łanowej.

Przypominamy, że 18 sierpnia br. wyruszy 131. Rudawska Piesza Pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej, która będzie trwała do 21.08.22 (niedziela). Zapisy uczestników w zakrystii lub na bocznym ołtarzu. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce zarówno stałych pątników, jak i tych, którzy pragną rozpocząć swój pielgrzymkowy szlak.

Wszystkim, którzy w najbliższym tygodniu obchodzą imieniny i urodziny składamy najlepsze życzenia. Polecając ich w modlitwie, wypraszamy dla nich Boże błogosławieństwo.

Prasa katolicka: Gość niedzielny, Niedziela ….Dla dzieci: Staś.

W minionym tygodniu odeszła do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej: śp. +Zofia Małodobra z Pisar. Polecamy ją miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczny odpoczynek”.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: