Ogłoszenia duszpasterskie – 20 niedziela zwykła C (14.08.2022)

Przeżywamy miesiąc sierpień, który od dawna w Polsce jest czasem świadectwa, widocznego w trudzie pielgrzymowania na Jasną Górę w duchu wynagrodzenia za grzechy osobiste i narodowe poprzez modlitwę, wstrzemięźliwość i abstynencję. Zachęcamy Róże Różańcowe do modlitwy  w intencji trzeźwości naszych rodzin.
Jutro po każdej Mszy Św. o. Robert będzie rozprowadzał kalendarze misyjne. Ofiara zebrana przy tej okazji zostanie przeznaczona na cele misyjne. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.

W liturgii Kościoła:

Codziennie przed wieczorną Mszą Św. możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

W poniedziałek uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Św. wg porządku niedzielnego (Msza Św. w Nielepicach o godz. 15,00!). Błogosławieństwo ziół i kwiatów. 

We wtorek wspomnienie (dowolne) św. Stefana Węgierskiego, króla.

W środę święto św. Jacka, prezbitera, patrona Archidiecezji krakowskiej. Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek wyrusza z naszej parafii 131. Piesza Pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej. Msza Św. na rozpoczęcie pielgrzymki o godz. 6.00. Powrót pielgrzymów w niedzielę (ok. wieczornej Mszy Św). Życzymy pielgrzymom błogosławieństwa Bożego na czas pielgrzymki.

W sobotę wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.

Modlitwa Żywego Różańca:

Poniedziałek – Róża Matki Bożej Bolesnej

Wtorek – Róża z Góry Karmel

Piątek – Róża Św. Józefa

Niedziela – Róża Św. Rity

Dziękujemy parafianom z Rudawy za posprzątanie  kościoła, i złożoną ofiarę. Na najbliższą sobotę zapraszamy kolejne rodziny z Rudawy z  ul. Osiedlowa /od p. Anna Matuła/

Prasa katolicka:  Do nabycia Gość Niedzielny, Niedziela a dla dzieci: Stać.

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia wypraszając dla nich u Dobrego Boga potrzebne łaski.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: