Ogłoszenia duszpasterskie – 21 niedziela zwykła C (21.08.2022)

Dzisiaj po południu (ok.godz.20.00)  przywitamy naszych pielgrzymów powracających z Kalwarii Zebrzydowskiej, którzy w miniony czwartek wyruszyli do Matki Bożej Kalwaryjskiej. Dziękujemy im za podjęty trud pielgrzymowania a nade wszystko, za dar modlitwy ofiarowanej w naszych  intencjach.

W liturgii Kościoła:

W poniedziałek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej .

W środę święto św. Bartłomieja, apostoła. Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy (po Mszy Św. o godz. 18.)

W piątek uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Na Mszy Św. o godz. 18.00 odnowienie Aktu Zawierzenia Narodu Matce Bożej.

W sobotę wspomnienie św. Moniki. W tym dniu 50. Pielgrzymka Dziękczynna do Kalwarii Zebrzydowskiej za dar wakacyjnych rekolekcji.

Modlitwa Żywego Różańca:

Niedziela – Róża Św. Rity

Wtorek – Róża Św. Jana Pawła II

Czwartek – Róża Zwiastowania NMP

Piątek – Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Dziękujemy o. Robertowi za pomoc wakacyjną w naszej parafii. Życzymy Mu błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Pani Rudawskiej w posłudze kapłańskiej. Ufamy, że spotkamy się ponownie w przyszłym roku.

Dziękujemy parafianom z Rudawy za posprzątanie  kościoła, i złożoną ofiarę. Na najbliższą sobotę zapraszamy kolejne rodziny z Rudawy z  ul. Osiedlowej (od p. Leszka Kuternoga)

Prasa katolicka:  Dzisiaj w „Gościu niedzielnym warto przeczytać między innymi rozmowę z księdzem, który przeżył wypadek  autokaru z pielgrzymami w Chorwacji.  Niedziela – Zabić „Czarnego”. Narasta fala, której finałem będą pobicia, a może nawet zabójstwo kolejnego księdza. Ta fala świadomie zaprojektowana i wzmagana. Więcej w artykule. Dla dzieci – Staś

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy najpiękniejsze życzenia. Niech cieszą się błogosławieństwem Bożym i przemożną opieką swoich patronów.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: