Ogłoszenia duszpasterskie – 22 niedziela zwykła C (28.08.2022)

W liturgii Kościoła:

Poniedziałek – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela

Czwartek – wspomnienie (dowolne) bł. Bronisławy, dziewicy

Piątek – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek „Godzina Święta” o godz. 17.00. Do modlitwy adoracyjnej zapraszamy parafian, Honorową Straż Serca Pana Jezusa i osoby, które podjęły dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Msza Św. w Nielepicach o godz. 15.15.

W piątek spowiedź od godz. 17.00. Zapraszamy szczególnie do skorzystania z sakramentu pokuty dzieci i młodzież szkolną rozpoczynającą nowy rok szkolny. Msza Św. w Brzezince o godz. 15.15. Pouczenie chrzcielne po Mszy Św. wieczornej.

W sobotę odwiedziny chorych od godz. 9.00. Chorych zgłaszamy w zakrystii lub u opiekunek. Po południu adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji pokoju o godz. 17.00. Do modlitwy zaprasza Róża Męska Żywego Różańca.

W niedzielę parafialny Dzień Dziękczynienia za tegoroczne zbiory. Poświęcenie wieńców dożynkowych z sołectw naszej parafii na Mszy Św.. o godz. 9.30.  Chrzty dzieci na Mszy Św. o godz. 12.15.

Modlitwa Żywego Różańca:                                                                                          

Piątek – Róża Matki Bożej Gromnicznej

Sobota – Róża NMP Królowej Polski

W czwartek (1 września br.) rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Z tej okazji w środę      o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Św. o uproszenie błogosławieństwa Bożego dla naszych dzieci i nauczycieli. Zapraszamy do wspólnej modlitwy Poczty Sztandarowe, Dyrekcję Szkoły, Grono pedagogiczne, dzieci, młodzież oraz rodziców. 

W piątek na Mszy Św. wieczornej rozpoczęcie nowego roku formacyjnego Liturgicznej Służby Ołtarza i Oazy. Zapraszamy do wspólnej modlitwy ministrantów, Oazę Dzieci Bożych, Scholę, Domowy Kościół. Szczególnie zapraszamy nowe dzieci do udziału w spotkaniach oazy i scholi w naszej parafii.

Wójt Gminy Zabierzów, Gminna Biblioteka Publiczna oraz Samorządowe Centrum Kultury i Promocji Zabierzów zapraszają na Narodowe Czytanie „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza, które odbędzie się 3 września 2022 roku o godz. 15.00 w Rudawskim Centrum Kultury – Filia SCKIPGZ Rudawa, Rynek 4.

W niedzielę, 11 września br. odbędzie się XXX Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej, Pielgrzymka tradycyjnie rozpocznie się nabożeństwem Drogi Krzyżowej o godz. 9.00 przy stacji „u Piłata”.

Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona na cele inwestycyjne w naszej parafii. Dziękujemy Firmie Alsal za wykonanie i montaż drzwi do budynku gospodarczego. 

Dziękujemy pielgrzymom z naszej parafii, którzy wędrowali do Sanktuarium Maryjno- Pasyjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej za podjęty trud pielgrzymowania a nade wszystko za dar modlitwy ofiarowanej w naszych  intencjach

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” przeczytamy między innymi o tym, jak patrzeć na cudowny obraz Matki Boskiej Częstochowskiej, żeby zobaczyć to, co na nim najważniejsze. Niedziela – Czy Niemcy wypłacą wreszcie Polsce odszkodowanie za gigantyczne straty poniesione podczas II wojny światowej? Dla dzieciMały Gość (nowy numer).

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: