Ogłoszenia duszpasterskie – 23 niedziela zwykła C ( 04.09.2022)

Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy Św.  Na Mszy Św. o godz. 9.30 poświęcenie wieńców dożynkowych z sołectw naszej parafii. Chrzty dzieci na Mszy Św.    o godz.12.15.

Taca dzisiejsza przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii.

W tym tygodniu:

W środę wspomnienie (dowolne) św. Melchiora Grodzieckiego, prezbitera i męczennika. Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po wieczornej Mszy Św.

W czwartek święto Narodzenia Najświętszej Maryi  Panny. Poświęcenie nasion do siewu.

W piątek wspomnienie (dowolne) bł. Anieli Salawy, dziewicy.

W niedzielę XXX Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Karkowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej. Pielgrzymka tradycyjnie rozpocznie się nabożeństwem Drogi Krzyżowej o godz. 9.00 przy stacji „u Piłata”.

Czwartek – Róża Matki Bożej Niepokalanie Poczętej

Dziękujemy parafianom z Rudawy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na najbliższą sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy kolejne rodziny z Rudawy z  ul. Niepodległości (od p. Anna Gędłek) i       ul. Wyspiańskiego.

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia wypraszając dla nich u Dobrego Boga potrzebne łaski.

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” warto przeczytać między innymi o beatyfikowanym dziś Janie Pawle I oraz problemach szkolnej katechezy. Niedziela od tego numeru „Niedziela” razem z nowym pismem będzie kosztować 10 zł. Dla dzieci: Mały Gość i Staś.

W ostatnim tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. +Jerzy Maślej z Pisar.  Polecajmy jego duszę miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”.

Dwudziesta czwarta niedziela zwykła C /04.09.2022/