Ogłoszenia duszpasterskie – 24 niedziela zwykła C (11.09.2022)

Dzisiaj w naszej Ojczyźnie rozpoczyna się XII Tydzień Wychowania. Będzie przebiegał pod hasłem: „Ja jestem drogą i prawdą, i życiem” (J 14,6). Towarzyszyć mu będzie postać św. Józefa Bilczewskiego, arcybiskupa Lwowa, wspaniałego duszpasterza, wielkiego patrioty i wychowawcy zatroskanego o dobro dzieci i młodzieży, którego setną rocznicę śmierci będziemy przeżywać 20 marca 2023 roku.

Rodziny naszej Archidiecezji Krakowskiej gromadzą się dzisiaj u tronu Matki Bożej Kalwaryjskiej. Łączymy się duchowo z pielgrzymami w Kalwarii, prosząc o opiekę Pani Kalwaryjskiej dla naszych rodzin.

W tym tygodniu:

W poniedziałek wspomnienie (dowolne) Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.

We wtorek wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła. W tym dniu kolejne nabożeństwo fatimskie w naszym kościele. Nabożeństwo rozpoczniemy Mszą Św. o godz. 18.00 następnie modlitwa różańcowa i procesja eucharystyczna. Prosimy o przyniesienie świec..

W środę święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po wieczornej Mszy Św.

W czwartek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.

W piątek wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża, i Cypriana, biskupa. W tym dniu zapraszamy młodzież / kandydatów do bierzmowania (klasa 6,7,8 Szkoła Podstawowa) na pierwsze spotkanie organizacyjne w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania. Spotkanie rozpoczniemy Mszą Św. o godz. 18.00.

W sobotę wspomnienie (dowolne) św. Roberta Bellarmina, biskupa i doktora Kościoła. W tym dniu pomodlimy się w intencji ks. Roberta z okazji Jego imienin. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji Solenizanta na Mszy Św o godz. 18.00.

W niedzielę przypada święto Stanisława Kostki, zakonnika a także obchodzony jest Dzień Środków Społecznego Przekazu. Spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej po Mszy Św. o godz. 11.00.  

Modlitwa Żywego Różańca:

Wtorek – Róża Matki Bożej Fatimskiej

Czwartek – Róża Matki Bożej Bolesnej

Piątek – Róża MB z Góry Karmel

Dziękujemy parafianom z Rudawy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy kolejne rodziny z Rudawy z ul. Wyspiańskiego (od pp. Trzaska do końca wiaduktu).

Taca inwestycyjna w minioną niedzielę na remont kościoła wyniosła 7.200 zł. Dziękujemy za ofiary złożone na renowację otoczenia kościoła: Nielepice (1), Rudawa (1). Dziękujemy wszystkim, którzy ofiarą wspierają to dzieło.

Po otrzymaniu pozwolenia z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego przystąpiliśmy do kolejnego etapu remontu ogrodzenia kościoła.

Dzielimy się wiadomością, że nasza drużyna LKS Orlęta Rudawa awansowała do V ligi. Jest wielki sukces i powód do chluby całej parafii. Okażmy im wsparcie przez kibicowanie. Najbliższy mecz dzisiaj o godz. 16.00 w Rudawie.

Prasa katolicka: W dzisiejszym numerze „Gościa niedzielnego” warto zwrócić na dodatek specjalny  – poradnik dla rodziców „Dzieci w wirtualnej sieci” – o tym, jak nauczyć dziecko rozsądnie korzystać ze smartfonu lub Internetu. Niedziela – „Wystawiliśmy Niemcom rachunek”. Artykuł o stratach, jakie Polska poniosła w wyniku II wojny światowej. Dla dzieci: Mały Gość i Staś.

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia wypraszając dla nich u Dobrego Boga potrzebne łaski.

W ostatnim tygodniu odeszła z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. +Agnieszka Siodłak z Rudawy. Polecajmy jej duszę miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”. 

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: