Ogłoszenia duszpasterskie – 25 niedziela zwykła C (18.09.2022)

Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 11.00 spotkanie z rodzicami dzieci z klasy III Szkoły Podstawowej.

We wtorek wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera i Towarzyszy. Zapraszamy uczniów z kl. VI Szkoła Podstawowa (Rudawa i Nielepice) na katechezę przy parafii. Spotkanie rozpoczyna się Mszą Św. o godz. 18.00.

W środę święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty. Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań do Matki Bożej do skrzyni przy bocznym  ołtarzu.

W czwartek wspomnienie (dowolne) bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej, dziewicy.

W piątek wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera.

W sobotę odbędzie się 13. Pielgrzymka Żywego Różańca do Łagiewnik. Zapraszamy Zelatorów, Róże Żywego Różańca, parafian do udziału w pielgrzymce. Pielgrzymka będzie dziękczynieniem za beatyfikację Pauliny Jaricot, założycielki Żywego Różańca. Wyjazd do Krakowa o godz. 9.00. Zapisy tylko do środy!

W niedzielę spotkanie z rodzicami młodzieży (kl.8 Szkoła Podstawowa) przygotowującej się do sakramentu bierzmowania po Mszy Św. o godz. 11.00.

Poniedziałek – Róża św. Józefa

Środa – Róża św. Rity

Czwartek – Róża Św. Jana Pawła II

Niedziela – Róża Zwiastowania NMP

Nowa księga mszalna na 2023 rok będzie dostępna od środy. Informujemy, że możemy zamówić tylko 5 intencji mszalnych do nowej księgi mszalnej.

Informujemy, ze w sobotę nikt nie przyszedł sprzątać kościoła z wyznaczonych rodzin. Na sobotę zapraszamy do sprzątania kościoła kolejne rodziny z Rudawy z ul. Zamkowa (od pp. Gędłek / piekarnia).

Prasa katolicka: Dzisiaj „Gościu niedzielnym” kolejna płyta z Biblią Audio, a na niej kolejne księgi Starego Testamentu – Jozuego, Sędziów, Rut i dwie księgi Samuela. Warto przeczytać artykuł: Elżbieta II. Dlaczego jej śmierć wywołała aż takie poruszenie na całym świecie?

Niedziela –. Ciche odejścia. Przyglądnijmy się  osobom, które żyją jakby Boga nie było, zarzucają praktyki religijne po cichu, bez formalności. Czy sprawy wiary przestały dla nich mieć znaczenie?

Dla dzieci Mały Gość i Staś.

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia wypraszając dla nich u Dobrego Boga potrzebne łaski.

W ostatnim tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. +Roman Żurek                     z Niegoszowic. Polecajmy jego duszę  miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”.