Ogłoszenia duszpasterskie – 26 niedziela zwykła C (25.09.2022)

Dzisiaj, po Mszy Św. o godz. 11.00 spotkanie z rodzicami młodzieży klasy 8 Szkoły Podstawowej.

W tym tygodniu wypada pierwsza sobota miesiąca.

Informujemy, że od poniedziałku wieczorna Msza Św. o godz. 17.00!!! (zmiana godziny)

We wtorek wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera. Katecheza przy parafii dla młodzieży klasy szóstej Szkoły Podstawowej. Przypominamy, że jest to obowiązkowa katecheza przy parafii w ramach przygotowania do bierzmowania.  Spotkanie rozpoczyna się Mszą Św. o godz. 17.00.

W środę wspomnienie św. Wacława, męczennika. Rocznica święceń biskupich bpa Damiana Muskusa.  Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy (po Mszy Św. wieczornej).

W czwartek święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Rocznica wyniesienia do godności arcybiskupa kard. Stanisława Dziwisza.

W piątek wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła. Spotkanie Kręgu Biblijnego. Po wieczornej Mszy Św. także spotkanie Zelatorek Żywego Różańca. Serdecznie zapraszamy panie.

W sobotę wspomnienie Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła. Odwiedziny chorych od godz. 9.00. Chorych i osoby w podeszłym wieku zgłaszamy w zakrystii lub u opiekunek.

Po południu adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji pokoju o godz. 16.00. Do modlitwy zaprasza Męska Róża Żywego Różańca. Modlitwa różańcowa o godz. 16.30.

W niedzielę adoracja Najświętszego Sakramentu. Po południu o godz. 17.00 nabożeństwo różańcowe z procesją do 5 ołtarzy. Podczas nabożeństwa wręczenie różańców dzieciom z klasy 3 Szkoły Podstawowej. Tradycyjnie do sprzątania kościoła  i udekorowanie ołtarzy zapraszamy rodziców dzieci klasy trzeciej.

Niedziela  – Róża Zwiastowania NMP

Sobota – Róża Matki Bożej Gromnicznej

Pierwsze nabożeństwo różańcowe w sobotę o godz. 16.30.

W czasie nabożeństw różańcowych modlimy się szczególnie za Ojca Świętego, za dzieci i młodzież, za misje, za chorych i pokój na świecie. Zapraszamy całe rodziny, młodzież, dzieci do tej pięknej modlitwy w kościele.

Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii. Trwają prace remontowe wokół kościoła  a także budynku gospodarczego. Dziękujemy za wsparcie materialne tego dzieła.

Dziękujemy parafianom z Rudawy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kościół. Na sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy rodziców dzieci przygotowującej się do Pierwszej Komunii Świętej.

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” warto przeczytać artykuł o problemie, w jaki sposób przygotować młodzież do przyjęcia bierzmowania. Niedziela – Kim są aniołowie? Chronią, ratują , strzegą? Jak wyglądają? Dla dzieci nowy numer Małego Gościa i Staś.