Ogłoszenia duszpasterskie – 13 niedziela zwykła /26.06.2016/

W liturgii Kościoła:

Wtorekwspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika
Środauroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte w kościele o 6.3o, 8.oo, i 18.oo. Nielepice – 17.oo, Brzezinka – 18.oo. Składka w tym dniu przeznaczona jest na „świętopietrze”.
Wszystkim Solenizantom tego dnia, a sposób szczególny naszemu panu Piotrowi organiście, życzymy obfitego błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów na każdy dzień życia.
Czwartekwspomnienie Świętych Pierwszych Męczenników Kościoła Rzymskiego.
Piątekpierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od 17.oo. Msza św. w Brzezince o 15.15. Odwiedziny chorych od 9 – tej rano.
Sobota – pierwsza sobota miesiąca i wspomnienie NMP.

Rozpoczęły się wakacje. Na czas letniego odpoczynku życzymy wszystkim dzieciom, młodzieży, nauczycielom dobrego odpoczynku, błogosławieństwa Bożego oraz ciekawych przygód na wakacyjnych szlakach. Wszystkim życzymy „Szczęść Boże”.

Modlitwa Żywego Różańca:

Niedziela – Róża NMP Nieustającej Pomocy
Sobota – Róża Matki Bożej Gromnicznej
– Róża Matki Bożej Królowej Pokoju
Niedziela – Róża NMP Królowej Polski

6 lipca br. wypada Patronalne święto chorych w Polsce i Apostolstwa Chorych. Związku z tym organizujemy pielgrzymkę chorych do Kalwarii Zebrzydowskiej. W programie pielgrzymki: Msza święta i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem o godzinie 10.oo; Droga Krzyżowa na krużgankach o godzinie 12.oo. Zapisy w zakrystii.

Przypominamy, że w okresie wakacyjnym kancelaria czynna jest rano po mszy św. Natomiast sprawy związane z ślubem kościelnym prosimy załatwiać w piątek /od godziny 16.oo do 18.oo / lub w sobotę /od godziny 8.oo do 9.oo/.

Dziękujemy rodzinom z Nielepic za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy kolejnym rodzinom z Nielepic od p. Renaty Rudzkiej do p. Agaty Rudzkiej.

W przyszłą niedzielę zapraszamy mieszkańców Nielepic na Mszę św. o godzinie 15.oo i poświęcenie Domu Kultury/świetlicy/.

Za tydzień, po każdej Mszy św., będą zbierane podpisy pod projektem wprowadzającym całkowity zakaz aborcji. W celu złożenia ważnego podpisu potrzebny jest numer Pesel.Zachęcamy wszystkich do złożenia podpisy w obronie życia.

Taca w przyszłej niedzieli przeznaczona na cele inwestycyjne w naszej parafii.

Prasa katolicka; Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” premierowy film nakręcony specjalnie na ŚDM. To opowieść Macieja Bodasińskiego i Lecha Dokowicza o iskrze miłosierdzia, która zapala ogień na świecie. Ponadto w „Gościu” początek wakacyjnego cyklu „Miasto świętych”, który będzie przewodnikiem po Krakowie szlakiem wyniesionych na ołtarze. Pierwszy odcinek o Katedrze wawelskiej. Niedziela – artykuł: „Obronić świętą niedzielę”. Ograniczyć handel w niedzielę. Zbieranie podpisów pod inicjatywą społeczną. Źródło, Arka, Ola i Jaś

W kiosku z gazetami zbieramy podpisy pod dwoma inicjatywami obywatelskimi:
1. Kochamy każde dziecko – Apel do polskich parlamentarzystów o prawo do życia każdego poczętego dziecka
2. Obronić świętą niedzielę – wolna niedziela od handlu w niedzielę

W minionym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. Kazimiera Sypławska z Rudawy. Polecajmy jej duszę Miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczny odpoczynek”.

Inne ogłoszenia: Urząd Gminy Zabierzów, związku z trwającą I edycją Budżetu Obywatelskiego Województwa małopolskiego, zwraca się z prośbą do mieszkańców o oddanie „swojego głosu” na zadanie z tereny Gminy Zabierzów. Od 18 czerwca do 6 lipca 2016 roku można oddać jeden głos na zadanie powiatowe i jedno zadanie subregionalne.
1 zadanie Krakowski Obszar Metropolitalny – Poprawa bezpieczeństwa na drogach wojewódzkich w gminach: Biskupice, Czernichów, Kocmyrzów – Luborzyca, Liszki, Skawina i Zabierzów
2 zadanie do wyboru – Powiat Krakowski
Zabierzowskie koncertowanie
lub
Strój sportowy dla juniora na Mini Mundial 2016 powiatu Krakowskiego Projekty, które uzyskają najwięcej głosów zostaną sfinansowanego z budżetu Województwa Małopolskiego. Więcej informacji na stronie Urzędu Gminy Zabierzów.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: