Ogłoszenia duszpasterskie – 12 niedziela zwykła /19.06.2016/

W liturgii Kościoła:

Wtorek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.

Czwartek – dzień powszedni.  W tym dniu obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.

W tym dniu o godzinie 18.oo zostanie odprawiona uroczysta Msza święta w intencji uczniów, nauczycieli, wychowawców z okazji zakończonego roku szkolnego i katechetycznego. prośbą o błogosławieństwo w czasie wakacji. Zapraszamy do  wspólnej modlitwy całą społeczność szkolną: Poczty Sztandarowe, Dyrekcję Szkoły Podstawowej, nauczycieli, rodziców i wszystkich uczniów. Przypominamy uczniom o odpowiednim stroju /galowym/.

Piątek – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy podczas nabożeństwa czerwcowego. Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla naszych gimnazjalistów o godzinie 8.oo. W tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 Modlitwa Żywego Różańca

Środa – Róża św. Jana Pawła II

Sobota – Róża Zwiastowania NMP

Niedziela – Róża Matki Boskiej Nieustającej Pomocy

Spowiedź dla dzieci i młodzieży na zakończenie roku szkolnego w środę od 17 – tej.  Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania podczas nabożeństw czerwcowych.

Dziękujemy parafianom z Nielepic za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy kolejnym rodzinom z Nielepic od p. Lucyny Bodurek do pp. Danuty i Adama Baster.

W czwartek /23 czerwca br./ do naszej parafii przybędą Symbole ŚDM, które peregrynują po naszej diecezji. Symbole ŚDM powitamy o godzinie 17.00 na placu przed bramą kościoła, aby następnie Krzyż i Ikona zastaną wniesione w uroczystej procesji do kościoła.

Jest to wydarzenie wyjątkowe i niepowtarzalne. Prawdopodobnie już nigdy się nie powtórzy w naszej parafii. Zapraszamy do wspólnej modlitwy całą wspólnotę parafialną, a szczególnie tych, którzy nie spotkają się z papieżem Franciszkiem w Krakowie. Zapraszamy młodzież, tych, którzy w tym roku przyjęli sakrament bierzmowania a także chorych z parafii.

W Brzezince 24 czerwca /tj. piątek/ o godzinie 18.30 zostanie odprawiona Msza święta na zakończenie pracy formacyjnej Kręgów Domowego Kościoła. Serdecznie zapraszamy rodziny Domowego Kościoła oraz wszystkich chętnych i pragnących pogłębić swoje życie religijne w tej wspólnocie modlitwy.

W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. Czesław Cieślak z Rudawy, śp. Janusz Szlachta z Siedlca. Polecajmy ich dusze miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczny odpoczynek”.

   Prasa katolicka:

W dzisiejszym Gościu niedzielnym akcja w obronie wolnej niedzieli. Lista, na której można złożyć podpis i poprzeć w ten sposób ustawę o ograniczeniu handlu w niedzielę. Ponadto w „Gościu” dokładny plan wizyty papieża Franciszka w Polsce. Niedziela – artykuł: Kościół u podnóża Araratu. Już 24 czerwca papież Franciszek wyruszy w zagraniczną podróż, tym razem do Armenii, który jest najstarszym krajem chrześcijańskim na świecie.

 Źródło – poświęcone ks. Władysławowi Bukowińskiemu/warto kupić/  Mały Gość – pocztówka z zaproszeniem papieża Franciszka do Polski na ŚDM. Na pocztówkę dzieci mogą nakleić swoje zdjęcie i wysłać do Watykanu.  Ola i Jaś

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: