Ogłoszenia duszpasterskie – 11 niedziela zwykła /12.06.2016/

Czerwiec to miesiąc szczególnej czci oddawanej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Chrystus zachęca nas: „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, utrudzeni i obciążeni, a Ja was pokrzepię”. Nabożeństwa czerwcowe w tygodniu o 17.3o.

Przypominamy, że dzisiaj odbywa się w Rudawie XII Jurajski Półmaraton o Puchar Starosty Krakowskiego. Start biegu o godzinie 10.oo. Organizatorzy biegu przepraszają parafian za utrudnienia ruchu w Rudawie między godziną 9.oo a 13.oo. Pamiętajmy o tym, wybierając się na Mszę św. do kościoła.
W liturgii Kościoła:

Poniedziałek – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła.
Wtorek – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika
Środa – wspomnienie bł. Jolanty, zakonnicy. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy na nabożeństwie czerwcowym.
Piątek – wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika

Modlitwa Żywego Różańca:

Poniedziałek – Róża Matki Bożej Fatimskiej
Środa – Róża Matki Bożej Bolesnej
Czwartek – Róża Matki Bożej z Góry Karmel
Niedziela – Róża świętego Józefa

W minioną niedzielę zebraliśmy do puszek przed kościołem 900 złotych na budowę Świątyni Opatrzności w Warszawie. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
Dziękujemy parafianom z Nielepic za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy rodzinom z Nielepic od pp. Pękala do pp. Łuczkoś.

W minionym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. Stanisław Matuła /77/ z Rudawy. Polecajmy jego duszę miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczny odpoczynek”.

Prasa katolicka:

Dzisiaj w „Gościu niedzielnym”: Jak powstaje miasteczko w Brzegach, które pod koniec lipca przyjmie 2 miliony pielgrzymów na Światowe Dni Młodzieży. Ponadto w „Gościu”: O nowym filmie o Bożym Miłosierdziu, który zostanie dołączony do „Gościa Niedzielnego”.
Niedziela – artykuł: Wróciłem do żywych – sztangista, trzykrotny olimpijczyk mówi o rodzinie i szczęściu bycia nawróconym.
Źródło – Święci specjaliści: św. Rita, św. Antoni Cuda i łaski – Sanktuarium Jaślicach
Arka
Dla dzieci: Mały Gość: specjalna pocztówka, którą możesz wysłać do papieża Franciszka
Ola i Jaś – konkurs wakacyjny i płyta Mój Tatuś

Od 3 czerwca na ekranach kin można zobaczyć wyjątkowy polski film fabularny. „Bóg w Krakowie” to dzieło o potędze Bożego miłosierdzia, sile modlitwy, nadziei, przebaczeniu, poświęceniu, miłości i tęsknocie człowieka za Stwórcą. Na ekranie pojawia się wielu znakomitych aktorów: Jerzy Trela, Dorota Pomykała, Piotr Cyrwus, Radosław Pazura, Kamila Baar i wielu innych.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: