Ogłoszenia duszpasterskie – 10 niedziela zwykła C /05.06.2016/

Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy świętej. Uroczyste chrzty dzieci na Mszy świętej o 12.15. Nabożeństwo czerwcowe połączone z adoracją Najświętszego sakramentu o 17.3o.

Dzisiejsza taca przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii / obecnie trwają prace remontowe na cmentarzu/układanie kostki na chodnikach i naprawa muru/. Przed kościołem ministranci zbierają ofiarę do puszek na budowę Świątyni Opatrzności w Warszawie.

Dzisiaj w Rzymie papież Franciszek dokona kanonizacji o. Stanisława Papczyńskiego ze Zgromadzenia Księży Marianów. Łączymy się duchowo z Placem św. Piotra dziękując Bogu za dar kolejnego świętego z naszej Ojczyzny.

W liturgii Kościoła:

Środa – wspomnienie św. Jadwigi królowej
Piątek – wspomnienie bł. Bogumiła, biskupa..
Sobota – wspomnienie św. Barnaby, apostoła.

W przyszłą niedzielę odbędzie się XII Jurajski Półmaraton w Rudawie o Puchar Starosty Krakowskiego. Start biegu o 10.oo. Organizatorzy biegu przepraszają za utrudnienia ruchu w Rudawie od 9.oo do 13.oo.

Modlitwa Żywego Różańca:

Poniedziałek – Róża Matki Bożej Niepokalanie Poczętej
Wtorek – Róża św. Józefa
Sobota – Róża Matki Bożej Fatimskiej

Jeszcze raz zachęcamy parafian do przyjęcia pielgrzymów w lipcu w czasie Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Przypominamy, że nasz dekanat ma przyjąć 7000 uczestników spotkania z papieżem Franciszkiem a nasza parafia 1000 pielgrzymów. Prosimy o otwarcie domów a nade wszystko serc dla młodych uczestników ŚDM – Kraków 2016. Zgłoszenia przyjmujemy w kancelarii. Deklaracje do zabrania na bocznym ołtarzu.

Związku z beatyfikacją Ks. Władysława Bukowińskiego, diecezja krakowska organizuje pielgrzymkę samolotową na to wyjątkową uroczystość. Beatyfikacja będzie miała miejsce w Karagandzie 11 września br. Zapisy w kancelarii lub bezpośrednio w biurze turystycznym. Więcej informacji na stronie internetowej parafii i diecezji.

W poniedziałek zapraszamy młodzież gimnazjalną z klasy I i II na Mszę św. o 18.oo i spotkanie podsumowujące rok formacji do sakramentu bierzmowania.

Już po raz czwarty w minioną niedzielę ulicami Krakowa przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem: „Każde życie jest bezcenne”. Jego uczestnicy zamanifestowali przywiązanie do rodziny i poszanowania każdej osoby. W kiosku z prasą katolicką zbieramy podpisy pod projektem ustawy całkowicie chroniącej życie od poczęcie do naturalnej śmierci.

Dziękujemy parafianom z Nielepic za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy rodzinom z Nielepic od pp. Szczygieł do pp. Głogowskich .

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” Rozmowa z Andreą Bocellim jednym z najbardziej rozpoznawalnych śpiewaków w historii muzyki. Ponadto w „Gościu” wielu nawet nie potrafi wymienić jego nazwiska, ale modli się za jego wstawiennictwem . Kanonizowany właśnie o. Stanisław Papczyński cieszy się na całym świecie ogromną popularnością. Niedziela – artykuł „Spowiednik króla Jana III Sobieskiego kanonizowany. Źródło – artykuł:” „Lekarz nie może być sędzią i katem”. Arka – Światowe Dni Młodzieży Arka – nowy święty z Polski /o. Stanisław Papczyński/ Cuda i łaski Boże; dla dzieci – Ola i Jaś

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Czesław Kołodziejczyk /63/ z Nielepic. Polecajmy jego duszę miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczny odpoczynek”.

PIELGRZYMKA
Beatyfikacja Ks. Władysława Bukowińskiego – 8 dni (samolot)
ASTANA – KARAGANDA – AŁMATY – TIEŃ SZAŃ – KANION CZARYŃSKI

Ksiądz Władysław Bukowiński (1904-1974) urodził się w Berdyczowie na Ukrainie. Wyświęcony w 1931 roku. W 1936 roku wyjechał do Łucka. Pracował tam dziewięć lat, do stycznia 1945 roku. W latach 1936-1939 był wykładowcą w Wyższym Seminarium Duchownym w Łucku. Nauczał też religii w szkołach. Od jesieni 1939 roku był proboszczem katedry w Łucku. Aresztowany w sierpniu 1940 roku. Skazany na osiem lat łagrów. Cudem uniknął śmierci, kiedy 23 czerwca 1941 roku funkcjonariusze NKWD rozstrzeliwali więźniów. Kula nie dosięgła go. Drugi raz aresztowany w styczniu 1945 roku razem z biskupem łuckim Adolfem Piotrem Szelążkiem. Skazany na 10 lat łagru. Po zwolnieniu w 1955 roku postanowił pozostać ze zesłańcami w Kazachstanie. Przyjął obywatelstwo sowieckie. W 1958 roku skazany na trzy lata. Po powrocie zamieszkał w Karagandzie. Oficjalnie pracował jako stróż, „po godzinach” był księdzem. Zmarł w Karagandzie i tam jest pochowany.
Sługa Boży Władysław Bukowiński poznał piekło wojny, łagrów i komunizmu. Ten niezwykły, charyzmatyczny, zawsze uśmiechnięty kapłan przeszedł przez życie z podniesioną głową, wlewając nadzieję w serca tych, którzy nadziei już nie mieli.
Dzień 1: Wylot z Polski
Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie i spotkanie z pilotem. Wylot do Astany z przesiadką w Moskwie.
Dzień 2: Astana
Rano przylot do Astany w Kazachstanie, stolicy kraju. Objazd miasta. Astana została zbudowana niemal od podstaw, nadana miastu nazwa znaczy po kazachsku „stolica”. Zobaczymy najważniejsze gmachy z siedzibą rządu i prezydenta oraz szereg innych imponujących budowli takich jak siedziba koncernu gazowego, wieża widokowa, meczet, Muzeum Narodowe i wiele innych. Po odpoczynku dalsze zwiedzanie. Astana jest miastem budowanym na pokaz i symbolem nowego, bogatego Kazachstanu. Ambicją rządu Kazachstanu jest tworzenie miasta na miarę Dubaju, przekonamy się na ile to ambitne zamierzenie jest realizowane. Obiadokolacja. Nocleg w hotelu 3* w Astanie.
Dzień 3: Astana, Karaganda
Rano czas do dyspozycji w Astanie. Około południa wyjazd do Karagandy (ok. 210 km). Po dojechaniu spacer z przewodnikiem po mieście. Zbudowana na stepie Karaganda do dziś zachowała socrealistyczny charakter. Wiele tu gmachów i bloków z minionej epoki, a w centralnym punkcie stoi monumentalny Pałac Górników. W mieście wyróżnia się wybudowany w latach dziewięćdziesiątych prawosławny sobór i nowy, ogromny meczet mogący pomieścić cztery tysiące osób. Wokół Karagandy znajdują się kopalnie węgla kamiennego, w wielu z nich niewolniczo pracowali zesłańcy, a komuniści utworzyli w tym rejonie wiele łagrów. Karaganda była nazywana miastem górników i zesłańców. Karaganda jest siedzibą diecezji rzymsko – katolickiej, a wielu wiernych to potomkowie polskich zesłańców. Obiadokolacja. Nocleg w hotelu 3* w Karagandzie.
Dzień 4: Karaganda
Śniadanie w hotelu. Wyjazd na spotkanie z przedstawicielami Polonii, potomkami zesłańców oraz w okoliczne miejsca, gdzie istniały sowieckie łagry. Odwiedzamy wieś Dolinka, gdzie istniał Karłag, jeden z największych obozów Związku Sowieckiego. W 1950 roku przebywało tu na raz aż 28 tysięcy więźniów. Zwiedzamy muzeum poświęcone pamięci ofiar obozu. Po południu czas wolny w Karagandzie. Możliwe są dalsze spotkania z Polakami i aktywne spędzanie czasu. Obiadokolacja. Nocleg w hotelu 3* w Karagandzie.
Dzień 5: Karaganda – niedziela 11.09.2016 Beatyfikacja Ks. Władysława Bukowińskiego
Śniadanie w hotelu. Udział w uroczystościach Beatyfikacji Księdza Władysława Bukowińskiego (1904 – 1974), bohaterskiego księdza, który długie lata spędził w łagrach oraz więzieniach i został pochowany w Karagandzie. Obiadokolacja.
Przejazd na dworzec kolejowy i wyjazd pociągiem daleko na piękne południe Kazachstanu do Ałmaty, największego miasta kraju. Nocleg w pociągu (miejsca do leżenia, przedziały 4-osobowe).
Dzień 6: Ałmaty
Rano przyjazd do Ałmaty. Po przyjeździe śniadanie w restauracji. Zwiedzanie tego ruchliwego i pełnego zieleni miasta. Ałmaty (dawniej Ałma Ata) leży u podnóża potężnego masywu gór Tień Szań, a okoliczne szczyty przekraczają 4000 m n.p.m. Zwiedzamy centrum miasta i zabytkową, rosyjską cerkiew. W Ałmaty nawiedzamy katolicki kościół Świętej Trójcy. Wyjazd w pobliskie góry do Medeu i dalej do Czimbułak. Po krótkiej podróży znajdujemy się w świecie pięknych gór. Kolacja w tradycyjnej restauracji w kazachskich jurtach. Nocleg w hotelu 3* w Ałmaty.
Dzień 7: Tień Szań, Kanion Czaryński
Śniadanie w hotelu. Całodzienna wycieczka za miasto. Najpierw poruszamy się wzdłuż łańcucha gór Tień Szań, które górują nad okolicznymi stepami, tworząc malownicze krajobrazy. Od czasu do czasu można zobaczyć jurty, znak powrotu Kazachów do tradycji. Dojazd do Parku Narodowego Kanionu Czaryńskiego, który wcina się w teren kilkusetmetrową rozpadliną. Podziwianie form skalnych i spacer. Obiad w formie pikniku na wolnym powietrzu. Powrót do Ałmaty i odpoczynek w hotelu.
Dzień 8: Powrót do Polski
Wykwaterowanie z pokoju przed świtem. Przejazd na lotnisko i wylot z przesiadką do Warszawy. Przylot na lotnisko Chopina.

Cena zawiera:
– przelot na trasie Warszaw – Astana, Ałmaty – Warszawa, bagaż główny, opłaty i podatki lotniskowe;
– przejazd pociągiem Karaganda – Ałmaty (miejsca do leżenia, przedziały 4 osobowe);
– noclegi w hotelach 3* (pokoje 2 –os. z łazienką);
– posiłki wg programu;
– transport i transfery autokarami lub mikrobusami;
– bilety wstępu do zwiedzanych obiektów;
– opiekę polskiego pilota na całej trasie od lotniska w Warszawie;
– lokalnych przewodników w wybranych miejscach;
– ubezpieczenie KL, NWW, bagaż;
– obowiązkową wizę do Kazachstanu (organizator pośredniczy w jej załatwieniu).

Cena nie zawiera:

– zimnych napojów do posiłków obiadów i kolacji;
– zwyczajowych napiwków (łącznie ok. 20 USD/os);
– ewentualnej dopłaty do pok. 1-osobowego: 290 USD;
– transferu na lotnisko w Warszawie (istnieje możliwość zorganizowania dodatkowo płatnego transferu spod parafii na lotnisko i z powrotem);
– dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z pielgrzymki;
– świadczeń niewymienionych w cenie;

Pakiet dewizowy 200 USD/OSOBY – płatny na miejscu u pilota

Zapraszamy do kontaktu z osobą odpowiedzialną za grupę: Joanna Wojtas (Kom: 791-110-721 lub mail: joanna.wojtas@orlando.com.pl).

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: