Ogłoszenia duszpasterskie – 14 niedziela zwykła /03.07.2016/

Dzisiaj, pierwsza niedziela miesiąca, z tej racji adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy świętej. Uroczyste chrzty dzieci o 12.15. Nabożeństwo eucharystyczne o 17.3o. W dniu dzisiejszym, po Mszach świętych, w kiosku z prasą katolicką zbierane są podpisy pod apelem do polskich parlamentarzystów o prawo do życia każdego poczętego dziecka.

W liturgii Kościoła:

Poniedziałek – rocznica Poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie
Środa – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy. Wieczorem nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Czwartek – pierwszy czwartek miesiąca. „Godzina święta” po wieczornej Mszy św. Do modlitwy adoracyjnej zapraszamy Honorową Straż Serca Pana Jezusa i osoby, które podjęły się dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

Modlitwa Żywego Różańca:

Piątek – Róża NMP Niepokalanie Poczętej

Uroczystości odpustowe ku czci świętej Anny będziemy obchodzić w niedzielę 24 lipca br. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godzinie 11.3o. Mszy świętej odpustowej przewodniczył będzie ks. Prałat Bronisław Siekierski, który będzie dziękował Panu Bogu za 50 lat kapłańskiego życia.

Dzisiaj w Nielepicach o godzinie 15.oo Msza św. i poświęcenie nowej świetlicy.

Dziękujemy parafianom z Nielepic za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy rodzinom z Nielepic od p. Władysława Sarnek do p. Zofii Rokosz.

Przeżywamy czas wakacji, urlopów, odpoczynku. Pamiętajmy o chrześcijańskim przeżywaniu wakacji i uczestniczeniu w niedzielnej Eucharystii.

Od rozpoczęcia ŚDM w Krakowie i spotkania młodych z papieżem Franciszkiem dzielą nas już niespełna trzy tygodnie, zapraszamy parafian do modlitwy o dobre owoce tej pielgrzymki papieża do Ojczyzny. Szczególnie polecamy rodziny, które podjęły się trudu przyjęcia pielgrzymów do swoich domów.

Dzisiejsza taca przeznaczona na cele inwestycyjne w naszej parafii. Obecnie trwają prace porządkowe na cmentarzu.

Informujemy, że 12 lipca br. /tj. wtorek/ zostanie odprawiona Msza św. w intencji Sługi Bożego Księdza Władysława Bukowińskiego w 85 rocznicę jego Prymicji w parafii. Już dzisiaj zapraszamy Poczty Sztandarowe, Zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej, parafian do udziału w tej Eucharystii, zwłaszcza, gdy tak nie wiele dzieli nas od uroczystości beatyfikacji księdza Władysława w Karagandzie

Składamy najserdeczniejsze życzenia świętującym w tym tygodniu swoje urodziny i imieniny. Wszystkim, którzy niebawem wyruszą na wakacje, chcemy życzyć bezpiecznej podróży i dobrego wypoczynku. A tych, którzy w naszej wspólnocie będą spędzać czas wolny, serdecznie pozdrawiamy.

W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. Kazimiera Kaczmarczyk z Pisar, śp. Stanisław Ćwik z Siedlca, śp. Janina Księżyc z Brzezinki. Polecajmy ich dusze miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczny odpoczynek”.

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” historia włoskiego stygmatyka. W Wielkim Tygodniu przeżywa fizycznie mękę Chrystusa. Nosi stygmaty – co piątek rany na jego rękach, nogach i boku otwierają się. Brat Elia, włoski stygmatyk, niedawno odwiedził Polskę. Ponadto w „Gościu” rodzina w podkrakowskich Bolechowic przyjmujemy trzystu pielgrzymów, którzy przyjadą na ŚDM. Niedziela – Watykański Oscar dla Krzysztofa Tadeja. Źródło – numer specjalny. Kochamy każde dziecko. Ola i Jaś

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: