Ogłoszenia duszpasterskie – 15 niedziela zwykła /10.07.2016/.

Mamy piękny czas wakacji. Korzystajmy z uroków lata, ale również pamiętajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej eucharystii, by wzmacniając nasze siły fizyczne, wzmacniać także naszego ducha.

W liturgii Kościoła:

Poniedziałek – wspomnienie świętego Benedykta, opata, patrona Europy
Wtorek – wspomnienie świętego Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika. Wieczorem o 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Sługi Bożego Księdza Władysława Bukowińskiego w 85 rocznicę jego Prymicji w Rudawie. Zapraszamy do udziału w Eucharystii Poczty Sztandarowe, Zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej, młodzież, parafian. Niech udział w tej Mszy św. będzie podziękowaniem pp. Franciszkowi za dar nowego błogosławionego w Kościele.
Środa – wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta .Wieczorem nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Piątek – wspomnienie świętego Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła.
Sobota – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel (NMP Szkaplerznej). Msza św. wieczorna w intencji członkiń Róży Matki Bożej z Góry Karmel. W tym dniu o godzinie 10.00 w Pisarach /koło Lamusa/ zostanie odprawiona uroczysta Msza święta w intencji Czcigodnego Sługi Bożego księdza Władysława Bukowińskiego. Zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy w intencji o dobre owoce beatyfikacji księdza Władysława.

Modlitwa Żywego Różańca:

Środa – Róża Matki Bożej Fatimskiej
Piątek – Róża Matki Bożej Bolesnej
Sobota – Róża Matki Bożej z Góry Karmel

W przyszłą niedzielę zapraszamy wszystkich kierowców na poświęcenie samochodów, z okazji zbliżającego się wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców. Na każdej Mszy świętej będziemy modlić się w intencji kierowców, prosząc dla nich o roztropną i bezpieczną jazdę samochodem. Po Mszy św. poświęcenie pojazdów na parkingu. Ofiary złożone przy tej okazji, zostaną przekazane na zakup nowych samochodów dla misjonarzy.

Serdeczne dziękujemy parafianom z Nielepic za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłą sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy kolejne rodziny z Nielepic od p. Tadeusza Banduły do p. Stanisława Musiała.

Prasa katolicka:

Dzisiaj w Gościu niedzielnym obrazek ze świętym Janem Pawłem II z modlitwą na ŚDM 2016. Każdy winien się modlić o bezpieczny przebieg spotkania, ale jeszcze bardziej o głębokie przeżycia duchowe młodych pielgrzymów.  Za tydzień specjalne wydanie Gościa z okazji ŚDM.
Źródło – artykuł o „Odzyskać niedzielę”. Niedziela – artykuł „Monastyr na riłskim pustkowiu”. Być w Bułgarii i nie zobaczyć Riłskiego monastyru, to jak być w Rzymie i nie zobaczyć papieża. Ponadto o zamianach w szkole. Cuda i łaski BożeCzcigodny Sługa Wenanty Katarzyniec

Z życia parafii: Zaproszenie na spotkanie ze świętym… Relikwie bł. Karola de Foucauld w parafii p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie /15.07.2016/

W ramach obchodów jubileuszu 100-lecia śmierci bł. brata Karola de Foucauld w piątek na Mszy św. wieczornej będziemy mogli oddać cześć relikwiom założyciela Wspólnoty Małych Braci Jezusa.

Był to człowieka o nieprzeciętnej inteligencji, który z miłości do Chrystusa zrezygnował ze wszystkiego wybierając proste życie na pustyni wśród Tuaregów, gdzie został zamordowany.

Bł. brata Karola de Foucauld urodził się 15 września 1858 r. w katolickiej, arystokratycznej rodzinie w Strasburgu. 6 czerwca 1889 r. w bazylice Montmartre zawierzył swoje życie Najświętszemu Sercu Pana Jezusa wstępując do zakonu trapistów w klasztorze Matki Bożej Śnieżnej w Masywie Centralnym, przyjmując imię zakonne Maria Alberyk ( Marie-Albéric). Następnie w czerwcu 1890 r. przeniósł się do ubogiego klasztoru filialnego Matki Bożej Śnieżnej w Akbes w Syrii., gdzie spędził sześć lat Pierwsze śluby zakonne złożył 2 lutego 1892r. Za namową klarysek w 1901 r. przyjął również święcenia kapłańskie po czym wyjechał do Beni-Abbes na południu Algierii, niedaleko granicy marokańskiej. 1 grudnia 1916 r. została zamordowany w swojej pustelni w Tamanrasset.

Aktualnie założeni przez Karola de Foucauld Mali Bracia Jezusa są obecni w 44 krajach świata. Duży wpływ na ich formację miał słynny francuski filozof Jacques Maritain, który po śmierci żony wstąpił do zgromadzenia, gdzie zmarł w 1973 r. Do Polski Mali Bracia przybyli w 1972 r.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: