Ogłoszenia duszpasterskie – 12 niedziela zwykła /28.06.2020/

Dzisiaj, w naszej parafii przeżywamy uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Pragniemy modlitwą otoczyć nasze dzieci z klasy III Szkoły Podstawowej, aby pokochały Pana Jezusa eucharystycznego na całe życie. Także dzisiaj w naszej ojczyźnie odbywają się wybory Prezydenta Rzeczypospolitej.  

Nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30.

W liturgii Kościoła:

Poniedziałek – uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła

Piątek – święto św. Tomasza, apostoła

Sobota  – rocznica poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie

W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

W poniedziałek rocznica święceń biskupich abpa Marka Jędraszewskiego.

We wtorek zakończenie nabożeństw czerwcowych z procesją.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek „Godzina Święta „ o godz. 17.00. Do modlitwy adoracyjnej zapraszamy szczególnie Honorową Straż Serca Pana Jezusa, jak i osoby, które podjęły w parafii dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Msza Św. w Nielepicach o godz. 15.15.

W piątek spowiedź od godz. 17.00. Msza Św. w Brzezince o godz. 15.15.

W sobotę odwiedziny chorych od godz. 9.00. Po południu adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji pokoju od godz. 17.00. Do modlitwy zaprasza Róża Męska Żywego Różańca.

Przypominamy, że kancelaria w okresie wakacyjnym czynna rano po Mszy Św. Sprawy związane ze ślubem (spisanie protokołu) po wcześniejszym umówieniu w kancelarii!!!

Modlitwa Żywego Różańca:

Czwartek – Róża Matki bożej Gromnicznej

Piątek – Róża NMP Królowej Polski

Rozpoczęły się wakacje. Na czas letniego wypoczynku życzymy dzieciom, młodzieży, nauczycielom dobrego odpoczynku i błogosławieństwa Bożego.  Wszystkim życzymy „Szczęść Boże”.

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. Szczególne życzenia kierujemy dla ks. Piotra i pana organisty, z okazji przypadających ich imienin. Życzymy wszystkim solenizantom błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Pani Rudawskiej.

W poniedziałek na Mszy Św. o godz. 18.00 pomodlimy się w intencji Ks. Piotra. Zapraszamy parafian do wspólnej modlitwy.

Za tydzień taca przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii. Dobiegł końca remont plebanii. Koszt prac końcowych wyniósł 75 tys. zł. Dziękujemy za ofiary składane w kopertach na renowację otoczenia kościoła: Brzezinka (2), Kochanów (1), Nielepice (2), Niegoszowice  (2), Młynka (1), Rudawa (5). Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy. 

Dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Szczególne podziękowania kierujemy dla siostry Renaty za zrobioną dekorację . W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy kolejnym rodzinom z Pisar od pp. Sąckich do pp. Michalskich.

Prasa katolicka; Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” przeczytamy o tym, że czas zamkniętych świątyń nie był stracony dla duchowości – wiele osób na Zachodzie deklaruje , że pandemia umocniła ich wiarę. Niedziela – Jakie będą pielgrzymki w 2020?. Mały Gość

W minionym tygodniu odszedł  z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. Stanisław Pogan z Nielepic. Polecajmy jego duszę miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczny odpoczynek”.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: