Ogłoszenia duszpasterskie – 12 niedziela zwykła /21.06.2020/

Trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze. Dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi do miłość do Boga i bliźniego.

Dzisiaj nabożeństwo do Serca Pana Jezusa o godz. 17.30.

W liturgii Kościoła:

Środa – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

Piątek – wspomnienie (dowolne) św. Zygmunta Gorazdowskiego, prezbitera.

Sobota – wspomnienie (dowolne) św. Cyryla Aleksandryjskiego, biskupa i doktora Kościoła.

Informujemy, że wczoraj 20 czerwca br., diakon Rafał Borowiejski przyjął święcenia kapłańskie w katedrze św. Agnieszki w Rockville Centre w stanie Nowy York w USA. Cieszymy się kolejnym kapłanem z naszej parafii. Otoczmy go naszą modlitwą. Czekamy na przyjazd ks. Rafała do Rudawy i odprawienie Mszy Św. Prymicyjnej.

W tygodniu nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W piątek zakończenie roku szkolnego.

W sobotę spowiedź dla dzieci przed Pierwszą Komunią Świętą ( godz. 9.00).

W przyszłą niedzielę uroczystość Pierwszej Komunii Świętej na Mszy Św. o godz. 11.00.

Codziennie na nabożeństwie czerwcowym możliwość skorzystania z sakramentu pokuty (zapraszamy dzieci na zakończenie roku szkolnego).

Modlitwa Żywego Różańca:

Poniedziałek – Róża św. Jana Pawła II

Czwartek – Róża Zwiastowania NMP

Piątek – Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy

W czwartek Msza Św. dziękczynna o godz. 18.00 na zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy całą społeczność szkolną: dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców do podziękowania za wszelkie łaski otrzymane w minionym roku szkolnym, prosząc o błogosławieństwo Boże na czas wakacji.

Za tydzień wybory naszej ojczyźnie. Módlmy się o dobry wybór prezydenta Rzeczypospolitej. W przemyśleniu naszej decyzji pomoże nam artykuł z Gościa Niedzielnego „Wyborcze grzechy”, którego autorem jest Kapelan Sejmu Polskiego.

W związku z trwającą pandemią koronawirusa, mając na uwadze zdrowie wiernych, zwracamy się z apelem o konsekwentne stosowanie się do zaleceń sanitarnych. Przypominamy o noszeniu maseczek podczas nabożeństw w kościele i zachowaniu 2 metrowych odstępów w obrębie murów ogrodzenia kościoła. Podobnie podczas pogrzebu na cmentarzu. Osoby, pragnące przyjąć Komunię Św. na rękę, podchodzą do ołtarza lewą stroną, zawsze w pierwszej kolejności.

Dziękujemy za ofiary złożone w kopertach na renowację otoczenia naszego kościoła: Brzezinka (1), Kochanów (3), Nielepice (3), Niegoszowice  (5), Młynka (1), Pisary (1), Rudawa (6). Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy. 

Dziękujemy rodzinom z Pisar za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy rodzicom dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii Świętej.

Prasa katolicka; Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” o praktyce nabożeństw pierwszopiątkowych. Niedziela –  Jaki wybór taka Polska (o wyborach). Mały Gość

W minionym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. Irena Pasternak z Siedlca. Polecajmy jej duszę  miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczny odpoczynek”.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: