Ogłoszenia duszpasterskie – 11 niedziela zwykła A /14.06.2020/

Czerwiec to miesiąc szczególnej czci oddawanej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Chrystus zachęca nas: „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, utrudzeni i obciążeni, a Ja was pokrzepię”.

Po południu nieszpory  z procesją o godz. 17.30.

W liturgii Kościoła:

Środa – wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.

Piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Sobota – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP (wspomnienie bł. Władysława Bukowińskiego, prezbitera)

W oktawie Bożego Ciała procesja eucharystyczna rano i wieczór.

W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Uroczyste błogosławieństwo małych dzieci i wianków na Mszy Św. o godz. 18.00.  

W piątek zapraszamy Honorową Straż Serca Pana Jezusa na Mszę Św. o godz. 18.00.  Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Po Mszy Św. wieczornej spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych.

W sobotę nasz parafianin Rafał Borowiejski przyjmie święcenia kapłańskie w katedrze św. Agnieszki w Rockville Centre w stanie Nowy Jork w USA. Z tej uroczystości będzie przeprowadzona transmisja internetowa o godz. 16.oo (link do strony zostanie podany w późniejszym terminie na parafialnym Facebooku). Polecajmy jego osobę w naszych modlitwach naszej Pani Rudawskiej.

Modlitwa Żywego Różańca:

Poniedziałek – Róża Matki Bożej Bolesnej

Wtorek – Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Piątek – Róża św. Józefa

Niedziela – Róża św. Rity

Jeszcze raz pragniemy podziękować wszystkim parafianom za liczny udział w procesji Bożego Ciała, za udekorowanie trasy przejścia procesji, domów. Dziękujemy strażakom za zabezpieczenie trasy procesji, siostrom służebniczkom a szczególne podziękowania kierujemy dla rodzinom, które przygotowały ołtarze Bożego Ciała i siostrze Renacie za wystrój kościoła. Niech wszystkim uczestnikom tego pięknego wydarzenia błogosławi Pan Jezus.  

W minioną niedzielę na tacę inwestycyjną zebraliśmy 6.900 zł. Dziękujemy za koperty złożone  na renowację otoczenia naszego kościoła: Rudawa (5), Nielepice (3), Niegoszowice  (1), Pisary (2).  Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy.  

Dziękujemy młodzieży bierzmowanej za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy rodzinom z Pisar od  pp. Kaleta do p. Marii Korpała.

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” o Przeistoczeniu i realnej obecności Ciała i Krwi Chrystusa w chlebie i winie. Niedziela – Przygotowania do małżeństwa po nowemu. Mały Gość (dla dzieci).

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze

składamy najserdeczniejsze życzenia. Błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Pani Rudawskiej.

W ostatnim tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. Władysław Ryszka z Kochanowa. Polecamy jego duszę miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”.          

Ważne ogłoszenie!!!

W dniu 16 czerwca w godzinach od 8-18 zostanie skrócona trasa linii 238. Autobusy będą rozpoczynać trasę z przystanku Rudawa Rynek. Zmiana spowodowana jes wykonywaniem prac bitumicznych na ul. Kalwaryjskiej.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: