Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Najświętszej Trójcy /07.06.2020/

Dzisiaj przeżywamy w Kościele uroczystość Najświętszej Trójcy. Kościół poucza nas, że tajemnica Trójcy Świętej stanowi centrum tajemnicy wiary i  życia chrześcijańskiego.

Z racji pierwszej niedzieli miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy Św. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa o godz. 17.30.

Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii.

W tym tygodniu:

Poniedziałek – wspomnienie św. Jadwigi, królowej

Czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze Św. wg. porządku niedzielnego. Po Mszy Św. o godz. 9.30 procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Po zakończeniu procesji Msza Św. w kościele (ok. godz. 12.00). Nielepice – godz. 7.30, Brzezinka – godz.17.00.

Piątek – wspomnienie bł. Piotra Dankowskiego, prezbitera i męczennika.

Sobota – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła

Zachęcamy wszystkich parafian do udziału w procesji i „udekorowanie” domów. Zapraszamy Poczty Sztandarowe, Ochotniczą Straż Pożarną, panie z Koła Gospodyń w strojach regionalnych, mężczyzn do baldachimu, młodzież do niesienia feretronów, dzieci rocznicowe w strojach komunijnych oraz dzieci do sypania kwiatów. Przypominamy, że w dalszym ciągu obowiązują przepisy o noszeniu maseczek i zachowaniu bezpiecznej odległości podczas nabożeństw.  

Prosimy, aby tegoroczne ołtarze Bożego Ciała przygotowali: I ołtarz – pp. Urszula i Stanisław Wójcik, II ołtarz – p. Jolanta Bazarnik, III ołtarz – p. Beata Wilewska – Żurakowska, IV ołtarz – ołtarz polowy.

W tygodniu nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30

W oktawie Bożego Ciała procesja eucharystyczna rano i wieczór. Nieszpory o godz. 17.30

W poniedziałek, wtorek i środę Triduum modlitewne dla bierzmowanych na Mszy Św. o godz. 18.00

We wtorek spotkanie dzieci komunijnych o godz. 16.30 i próba sypania kwiatów dla dzieci o godz. 17.00.

W piątek na Mszy Św. o godz. 18.00. ks. bp Janusz Mastalski udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania.

W sobotę (13 czerwca) zapraszamy parafian na kolejne nabożeństwo fatimskie. Nabożeństwo rozpoczniemy Eucharystią o godz. 18.00. Po Mszy Św. odmówimy różaniec i udamy się w procesji wokół kościoła. Prosimy o przyniesienie świec.

Modlitwa Żywego Różańca:

Poniedziałek – Róża Niepokalanego Poczęcia NMP

Sobota – Róża Matki Bożej Fatimskiej

Dziękujemy rodzinom z Pisar za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu  troskę o nasz Dom Boży polecamy kolejnym rodzinom z Pisar od pp. Nachel ( 10 kolejnych domów).  

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gość niedzielnym” duchowa procesja Bożego Ciała, Niedziela, Mały Gość dla dzieci.

Informujemy, że dobiegają końca prace remontowe związane z elewacją plebanii. Od lipca przystąpimy w parafii do kolejnego etapu prac renowacyjnych wokół kościoła (naprawa muru kościelnego). Na ten cel otrzymaliśmy dotację z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa  Narodowego. W trakcie tych prac pragniemy dokończyć chodnik z kamienia do bramy wejściowej na plac kościelny (droga procesyjna). W tym celu został już zamówiony kolejny transport kamienia z Włoch. Koszt tych prac będzie wynosił ok. 70 tys. zł. W związku z tym zwracamy się z prośbą o złożenie od rodziny ofiary 100 zł na ten cel. Koperty podpisane prosimy składać na tacę. Będą liczone i zapisywane, jak do tej pory przez Radę Parafialną. Mamy nadzieję, że wspólnym trudem uda się nam zrealizować kolejny etap prac wokół naszego kościoła.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia. Życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Pani Rudawskiej.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: