Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego /31.05.2020/

W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce „Zielonymi Świątkami”, kończy się okres Wielkanocy. Wierni za pobożne odśpiewanie bądź recytacje hymnu: „O Stworzycielu, Duchu przyjdź” mogą uzyskać odpust zupełny. Po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych. Po południu o godz. 17.30 zakończenie nabożeństw majowych z procesją.

Informujemy, że przestaje obowiązywać ogólna dyspensa od obowiązku niedzielnego uczestnictwa w Mszy Św. Metropolita krakowski udzielił dyspensy tylko dla: osób w wieku 65 lat i więcej, wiernych z objawami infekcji oraz tych, którzy czują obawę przed zarażeniem. Czytaj tutaj . Przypominamy o noszeniu maseczek podczas nabożeństw i zachowaniu bezpiecznej odległości między wiernymi. Nie obowiązuje limit wiernych w kościele. Zatem powracamy do kościoła !!!

W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek, sobota miesiąca.

W tygodniu nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30.

W poniedziałek Dzień Dziecka. Zapraszamy dzieci z rodzicami, aby wspólnie modlić się o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach.

W przyszłą niedzielę wypada uroczystość Najświętszej Trójcy. W naszej archidiecezji kończy okres spowiedzi i Komunii Św. wielkanocnej.

Poniedziałek – święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msza św. w kościele o godz. 6.30; 8.00 i 18 – tej. Nielepice – godz. 17.00, Brzezinka – godz. 18.00.

Środa – wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego kapłana. „Godzina święta” o godz. 17.00 połączone z nabożeństwem do Serca Pana Jezusa (godz. 17.30). Zapraszamy do modlitwy adoracyjnej parafian a szczególnie Honorową Straż Serca Pana Jezusa, jak i osoby, które podjęły duchową adopcję dziecka. Nielepice – Msza św. o godz.15.15.  

Piątek – wspomnienie św. Bonifacego, bp i męcz. Spowiedź od godz. 17.00. Brzezinka – Msza Św. o 15.15.

Sobota – wspomnienie św. Norberta, bp. Od najbliższej soboty powracamy do odwiedzin chorych a nadzwyczajni szafarze Komunii Świętej służą swoją posługą. Prosimy o zgłaszanie chorych u opiekunek charytatywnych lub zakrystii.

Po południu o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji pokoju na świecie. Do modlitwy zaprasza Róża Męska Żywego Różańca.

Modlitwa Żywego Różańca:

Wtorek – Róża Matki Bożej Gromnicznej

Środa – Róża NMP Królowej Pokoju

12 czerwca br. ks. bp Janusz Mastalski udzieli młodzieży z klasy 8 Szkoły Podstawowej sakramentu bierzmowania. na Mszy Św. o godz. 18.00. Uroczystość odbędzie według zasad bezpieczeństwa podanych przez nasze władze. Istnieje możliwość przesunięcia terminu bierzmowania na późniejszy termin dla osób, które odczuwają obawę lub lęk o swoje zdrowie. W sobotę zapraszamy rodziców młodzieży bierzmowanej na spotkanie organizacyjne po Mszy Św. o godz. 18.00.

Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii. Informujemy, że od najbliższego tygodnia zostaną wznowione prace nad dokończeniem renowacji elewacji plebanii. Za tydzień więcej informacji na temat prac wokół otoczenia kościoła.

Dziękujemy parafianom z Pisar za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy kolejne rodziny z Pisar od p. Marii Babiuch do pp. Stanek.

Prasa katolicka. Gościu niedzielny, Niedziela  a dla dzieci Mały Gość.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia. Życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Pani Rudawskiej

W ostatnim tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. Józef Gibas z Nielepic, śp. Maria Ryś z Krakowa, śp. Bronisław Laskiewicz z Brzezinki. Polecamy ich dusze miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”.          

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: