Ogłoszenia duszpasterskie – siódma niedziela Wielkanocna

Wniebowstąpienie Pańskie / 24.05.2020 /

Dzisiaj w Kościele przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Wniebowstąpienie Pana Jezusa pokazuje nam cel naszych dążeń i powołanie chrześcijanina do życia z Bogiem w niebie.

Nabożeństwo majowe o godz. 17.30. .

W tygodniu nabożeństwa majowe o godz. 17.30 (transmisja on-line). Okazja do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. W archidiecezji krakowskiej 7 czerwca kończy się okres spowiedzi i Komunii Św. wielkanocnej.

Ojciec Święty Franciszek przypomniał, że media nie zastąpią nam rzeczywistego kontaktu z Chrystusem Eucharystycznym i z Jego Kościołem. Dlatego serdecznie zapraszamy parafian do powrotu do kościoła i uczestniczenia w Mszy Św. i nabożeństwach majowym.

W liturgii Kościoła:

Wtorek – wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana. W tym dniu przypada Międzynarodowy Dzień Matki. Niech nikomu nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy na nabożeństwie majowym.  

Środa – majówka i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Piątek – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.

Sobota – wigilia Zesłania Ducha Świętego. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Zapraszamy do czuwania modlitewnego przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

Za tydzień w niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Dni powszednie między uroczystościami Wniebowstąpienia Pańskiego i Zesłania Ducha Świętego są dniami nowenny i przygotowania na przyjęcie Ducha Świętego Pocieszyciela.  

Modlitwa Różańcowa:

Poniedziałek – Róża Zwiastowania NMP

Wtorek – Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Informujemy, ze uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii odbędzie się 28 czerwca br. W związku z tym zapraszamy rodziców dzieci komunijnych na spotkanie organizacyjne w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 11.00. Ponadto informujemy, że bierzmowanie młodzieży z klasy ósmej będzie miało miejsce w parafii 12 czerwca br.

Dziękujemy parafianom z Sowiarki za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy rodzinom z Pisar (od Dubia po obu stronach drogi do Osiedla).

Z całego serca dziękujemy wszystkim parafianom, którzy w ostatnim tygodniu wsparli ofiarą naszą parafię. Przy wejściu do kościoła została ustawiona skarbona na ofiarę na kościół.

W ostatnim tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. Józef Karcz z Pisar. Polecamy jego duszę miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”.          

Prasa katolicka: W dzisiejszym „Gościu niedzielnym” – specjalny dodatek o Polakach ratujących Żydów w czasie II wojny światowej (cena 6 zł). Jest także Niedziela  a dla dzieci „Mały Gość”.

Darem modlitwy otaczamy solenizantów i jubilatów tego tygodnia. Wszystkim Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: