Ogłoszenia duszpasterskie – szósta niedziela wielkanocna /17.05.2020/

(,,,) „W trudnym dla nas wszystkich czasie – gdy zmagamy się z pandemią koronawirusa i stawiamy pytania o przyszłość naszych rodzin oraz społeczeństwa – warto także zapytać o to, co On dziś miałby nam do powiedzenia? Z jakim przesłaniem zwróciłby się do rodaków w maju 2020 roku? Jako pierwsze przychodzą nam na myśl słowa: „Nie lękajcie się, otwórzcie, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi” – podkreśla Prezydium Konferencji Episkopatu Polski w liście z okazji setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II.  Czytaj tutaj

Jutro przypada 100. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. W związku z tym zapraszamy parafian do modlitwy dziękczynnej za dar życia Św. Jana Pawła II. Uroczysta Msza Św. dziękczynna o godz. 18.00. Zapraszamy do licznego udziału w modlitwie a także przystrojenia naszych domów flagami i obrazami Ojca Św. Przez Jego wstawiennictwo polecajmy dobremu Bogu losy naszej Ojczyzny, Kościoła i świata.

Zachęcamy do przeczytania historycznego listu emerytowanego papieża Benedykta XVI jaki napisał z okazji 100 r. urodzin Św. Jana Pawła II .Czytaj tutaj

W tygodniu nabożeństwa majowe o godz. 17.30 (transmisja on-line). Okazja do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

W poniedziałek, wtorek i środę wypadają Dni Krzyżowe, podczas których  modlimy się o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy. Procesja wokół kościoła (śpiew litanii do Wszystkich Świętych) połączona z nabożeństwem majowym o godz. 17.30.

Klęski żywiołowe coraz częściej zdarzają się w Polsce, a ludzi głodujących na świecie ciągle przybywa. Zapraszamy parafian do licznego udziału w modlitwie o urodzaje i zachowanie naszej parafii od klęsk żywiołowych.

Za tydzień uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Zachęcamy parafian do przyjścia do świątyni i powrotu do życia sakramentalnego. Od dzisiaj w naszym kościele może przebywać 30 osób. Na zewnątrz kościoła uczestniczymy w nabożeństwach zachowując 2- metrowe odstępy. Do kościoła przychodzimy w maseczkach.

Dziękujemy wszystkim, którzy czując odpowiedzialność za parafię i kościół, który jest naszym wspólnym domem, składają ofiary do skarbony oraz na konto parafialne.

Dziękujemy rodzinom z Kochanowa za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W tym tygodniu  troskę o czystość kościoła powierzamy rodzinom z Sowiarki.

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gość niedzielnym” o urodzinach Karola Wojtyły największego z rodu Polaków. Niedziela. Dla dzieci Mały Gość z komiksem o Prymasie Tysiąclecia.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: