Ogłoszenia duszpasterskie – piąta niedziela Wielkanocna /10.05.2020/

Dziś przypada piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Boga. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby już tutaj, na ziemi, zacząć wchodzić w świętą rzeczywistość nieba. Najdoskonalszą Nauczycielką na tej drodze jest dla nas Maryja – Ta, która wypowiedziawszy przy zwiastowaniu „fiat”, nigdy go nie cofnęła, nigdy nie odstąpiła od Bożego Syna, szła z Nim aż na Kalwarię, trwała w komunii założonej przez Niego wspólnoty – Kościoła.

W tym tygodniu liturgii kościoła;

Wtorek – wspomnienie (dowolne) św. Pankracego, męczennika

Środa – wspomnienie (dowolne) Najświętszej Maryi Panny z Fatimy

Czwartek – święto św. Macieja, apostoła

Sobota – święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, głównego patrona Polski

Przypominamy, że w naszym kościele w maju codziennie odprawiamy nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej o godz. 17.30 (transmisja on-line). Zachęcamy do śpiewania Litanii do Matki Bożej przy przydrożnych kapliczkach lub w naszych domach. Podczas nabożeństwa majowego możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

Modlitwa Żywego Różańca:

Środa – Róża Matki Bożej Fatimskiej

Piątek – Róża Matki Bożej Bolesnej

Sobota – Róża Matki Bożej z Góry Karmel

W środę rozpoczęcie nabożeństw fatimskich w naszej parafii (transmisja on– line). Porządek nabożeństwa: o godz. 17.30 nabożeństwo majowe i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; o godz. 18.00 Msza Św. z kazaniem a następnie różaniec. Nabożeństwo zakończymy procesją wokół kościoła.

Zapraszamy Róże Żywego Różańca do poprowadzenia modlitwy różańcowej. Prosimy, aby czciciele Matki Bożej Fatimskiej pamiętali o ograniczeniach w liczbie wiernych w kościele. Pamiętajmy, że zawsze można uczestniczyć na zewnątrz kościoła zachowując zasady ostrożności.

Czwartek zgodnie z wolą Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego został ogłoszony w całym świecie dniem modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania koronawirusa. Czytaj tutaj.

Informujemy, że Pierwsza Komunia Święta została przesunięta na niedzielę, 13 września br., choć zastrzegamy, że dalsze decyzje będą uzależnione od sytuacji epidemiologicznej i decyzji władz państwowych i kościelnych. Podobnie sprawa dotyczy sakramentu bierzmowania. 

Jeszcze raz przypominamy, że „ci którzy – z powodu wprowadzonych limitów – nie mają możliwości uczestnictwa w Mszy Św.  w niedzielę, mogą uczestniczyć w Mszach Św. w świątyniach w inne dni tygodnia”. ( komunikat bpów polskich)

Korzystającym z dyspensy z udziału we Mszy Św. niedzielnej przypominamy, że udział we Mszy Św. w domu powinien dokonywać się przez transmisję na żywo. Zadbajmy o odpowiedni strój, ciszę i skupienie. Nie wykonujemy wtedy innych czynności. Nasz udział w transmisji na żywo podkreślamy naszym zaangażowaniem, wspólną modlitwą oraz przygotowanym ołtarzykiem domowym. Korzystających z dyspensy prosimy także o troskę o potrzeby naszej parafii

Dziękujemy rodzinom z Kochanowa za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W tym tygodniu  troskę o czystość kościoła powierzamy kolejnym rodzinom z Kochanowa od pp. Szostek do pp. Pasek.

W minioną niedzielę zebraliśmy na tacę inwestycyjną 3.100 zł . Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, jak również tym, którzy przelewem na konto czy ofiarą w kopertach wspierają naszą parafię. Przy wejściu do kościoła została ustawiona skarbona na ofiarę na kościół.

Prasa katolicka (przy wejściu do kościoła). „Gość niedzielny”, Niedziela.

W ostatnim tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. Janina Wąchal z Brzezinki, śp. Eugenia Woźniak z Kochanowa, śp. Jadwiga Sęk z Krakowa, śp. Józef Kulka z Siedlca. Polecamy ich dusze miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”.          

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia. Życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Pani Rudawskiej.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: