Ogłoszenia duszpasterskie – czwarta niedziela Wielkanocna /03.05.2020/

Czwarta niedziela Wielkanocna obchodzona jest w Kościele jako Niedziela Dobrego Pasterza. Dziś też rozpoczyna się 57. Tydzień Modlitw o Powołania do Służby Bożej. Módlmy się za osoby powołane i prosimy o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej.

Msze Św. wg porządku niedzielnego (dodatkowa o godz. 12.15). Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy Św. Nabożeństwo majowe o godz. 17.30.

W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek  miesiąca.

Poniedziałek – wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona strażaków. Z tej okazji przekazujemy najlepsze życzenia dla naszych strażaków; druhen, druhów i ich rodzin w naszej parafii.

Wtorek – wspomnienie św. Stanisława Kaźmierczyka, prezbitera.

Środa – święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek od godz. 17.00 Godzina Święta. Zapraszamy do modlitwy o nowe powołania do służby w Kościele.

Piątek –  uroczystość św. Stanisława bpa i męczennika, patrona Polski i naszej Archidiecezji. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Codziennie pół godziny przed Mszą Św. wieczorną okazja do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. 

Przypominamy, że w naszym kościele w maju codziennie odprawiamy nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej o godz. 17.30. Zapraszamy do licznego udziału w tym modlitewnym uwielbieniu Matki Pana Jezusa i naszej. W tak wielu sprawach osobistych, rodzinnych, narodowych możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo a szczególnie o wygaśnięcie epidemii. Zachęcamy także do śpiewania Litanii do Matki Bożej przy przydrożnych kapliczkach lub w naszych domach.

Modlitwa Żywego Różańca:

Piątek – Róża Matki Bożej Niepokalanie Poczętej

Z całego serca dziękujemy wszystkim parafianom, którzy w ostatnim tygodniu wsparli ofiarą naszą parafię bądź to przelewem na konto czy ofiarą w kopercie, co pozwala regulować rachunki i płatności parafii. Przy wejściu do kościoła została ustawiona skarbona na ofiarę na kościół.

Dzisiejsza taca przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii. W najbliższym czasie przystąpimy do kolejnego etapu remontu otoczenia kościoła (murów ogrodzenia). Więcej informacji w najbliższym czasie  

Informujemy, że Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego  przyznało naszej parafii dotację celową na remont murów kościoła w wysokości 250 tys. zł.

Dziękujemy rodzinom z Kochanowa za posprzątanie kościoła w minioną sobotę i złożoną ofiarę. W tym tygodniu  troskę o czystość kościoła powierzamy kolejnym rodzinom z Kochanowa od p. Nieć do p. Koźbiał.

Przypominamy o noszeniu maseczek podczas nabożeństw w kościele. W kościele może przebywać maksymalnie 20 osób a w obrębie murów ogrodzenia kościelnego modlimy się zachowując 2- metrowe odstępy. Podobnie podczas pogrzebu na cmentarzu. Po każdej Mszy Św. istnieje możliwość udzielenia Komunii Św. dla uczestniczących we Mszy Św. w domu. Czytaj tutaj

Prasa katolicka (przy wejściu do kościoła). Prosimy o zainteresowanie się „Gościem Niedzielnym”, Niedzielą. Warto coś dobrego poczytać.

W ostatnim tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności śp. Aleksander Bajorski z Nielepic.  Polecamy jego duszę miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”.           

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia. Życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Pani Rudawskiej.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: