Ogłoszenia duszpasterskie – 3 niedziela wielkanocna  (26.04.2020)

Dzisiaj w Kościele rozpoczyna się 12. Tydzień Biblijny, którego będzie przebiegał pod hasłem: „Misterium Słowa, które stało się Chlebem życia”. W naszej ojczyźnie będziemy przeżywać Czwarte Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Do wspólnotowej lektury została wybrana Ewangelia wg św. Mateusza. Niech nasze domy staną się w tym tygodniu Namiotami Spotkania z Jezusem, Żywym Słowem Bożym. Zapraszamy do rodzinnego czytania Biblii. Czytaj Tutaj

W tym tygodniu wypada pierwszy piątek, pierwsza sobota miesiąca.

W środę święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek pierwsze nabożeństwo majowe ku czci NMP  (z procesją) o godz. 17.30( transmisja online).

W piątek wspomnienie (dowolne) św. Józefa, rzemieślnika. Spowiedź od godz. 17.00. Nielepice – Msza Św. o godz. 8.00 (święto patronalne kaplicy); Brzezinka – Msza Św. o godz. 15.15. W tym dniu abp metropolita krakowski udzielił dla wiernych dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

W sobotę uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki Polski( przeniesione z niedzieli). Msze Św. w kościele o godz. 6.30; 8.00; 9.30 i 18.00. Na Mszy Św. o godz. 9.30 pomodlimy się w intencji Ojczyzny i naszych strażaków z OSP. Po południu o godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji pokoju. Odnowimy  Akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej. Do modlitwy zaprasza Róża Męska Żywego Różańca. W tym dniu przypada Dzień Flagi (nie zapomnijmy o wywieszeniu flagi na naszych domach).

Codziennie pół godziny przed Mszą Św. wieczorną jest okazja do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.  Z racji I-szego piątku zachęcamy do spowiedzi, aby spełnić obowiązek spowiedzi i Komunii wielkanocnej (szczególnie przypominamy młodzieży przygotowującej się do bierzmowania). Od tego obowiązku nie ma dyspensy.

W tygodniu nabożeństwo majowe w kościele o godz. 17.30. W czasie nabożeństw majowych modlimy się  szczególnie w intencji Ojca Św., Kościoła Świętego, naszej ojczyzny i o ustanie pandemii. Metropolita zaprosił nas do modlitwy o potrzebny deszcz.Czytaj Tutaj zał. 2.

W tym tygodniu  troskę o czystość kościoła powierzamy rodzinom z Kochanowa od pp. Wożniak. Powracamy do grafiku i normalności.

Dziękujemy serdecznie za wszelkie ofiary składane na tacę, w kopertach, które umożliwiają na bieżąco funkcjonowaniu parafii. Bóg zapłać za Wasze wsparcie i pamięć o parafii. Z racji na zaistniałą sytuację ograniczającą udział wiernych w nabożeństwach, aby nasza parafia nie utraciła płynności finansowej zwracamy się z prośbą o składanie ofiar w miarę możliwości na konto parafialne o numerach: Nr konta: 62861200030010000201540001. Taca parafialna uległa znacznemu zmniejszeniu, z tego powodu pojawia się problem z opłacaniem rachunków parafialnych. W kościele wystawiona została skrzynka na potrzeby parafialne. Bóg zapłać za zrozumienie.

Przypominamy o noszeniu maseczek podczas nabożeństw (Mszy Św.) w kościele. Przypominamy, że w naszym kościele może przebywać maksymalnie 20 osób a wokół  kościoła w obrębie murów ogrodzenia kościelnego modlimy się i uczestniczymy w nabożeństwach zachowując 2 -metrowe odstępy. Podobnie podczas pogrzebu na cmentarzu. Po każdej Mszy Św. istnieje możliwość udzielenia Komunii Św. dla uczestniczących we Mszy Św. w domu.

Prasa katolicka (przy wejściu do kościoła). Prosimy o zainteresowanie się „Gościem Niedzielnym”, Warto coś dobrego poczytać. Zakup gazety katolickiej to powrót do normalności.

W ostatnim tygodniu odeszła z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. Zofia Brzózka z Rudawy. Polecamy jej duszę miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie… ”. 

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia. Życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Pani Rudawskiej

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: