Druga niedziela Wielkanocna – Święto Miłosierdzia Bożego /19.04.2020

” … nie ma dla człowieka innego źródła nadziei, jak miłosierdzie Boga. (…) Niech to przesłanie rozchodzi się (…) na całą naszą umiłowaną Ojczyznę i na cały świat. (…) Trzeba tę iskrę Bożej łaski rozniecać. Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, (…) z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!”  (św. Jan Paweł II Kraków- Łagiewniki 2002).

Dzisiaj w Kościele przeżywamy Święto Miłosierdzia Bożego. Msze Św. wg. porządku niedzielnego. Po Mszy Św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego. Transmisja Mszy Św. (online) na stronie YouTube parafii tutaj

Po południu o godz. 15.00 transmisja Godziny Miłosierdzia (transmisja online) z naszego kościoła. Zapraszamy wszystkie rodziny do łączności duchowej i wspólnej modlitwy o ustanie pandemii, o błogosławieństwo Boże dla naszych rodzin oraz o potrzebny deszcz i urodzaje.

Przypominamy, że codziennie pół godziny przed Mszą Św. wieczorną modlimy się o ustanie epidemii. Śpiewamy Suplikacje. Jest to okazja do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.  

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

W piątek wspomnienie św. Jerzego, męczennika.

W sobotę święto św. Marka ewangelisty. Jest to dzień imienin naszego ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Otoczmy Go naszą modlitwą.

W oparciu o nowe Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 kwietnia br. nałożony został obowiązek zakrywania ust i nosa podczas przebywania w kościele. Z tego obowiązku zwolniony jest duchowny sprawujący kult religijny. Więcej informacji na stronie tutaj

Ponadto informujemy, że od 20 kwietnia (tj. od poniedziałku) w naszym kościele może przebywać maksymalnie 20 osób, zarówno na Mszy Św. w  niedzielę, jak i w dni powszednie. Pierwszeństwo uczestniczenia w Eucharystii mają osoby zamawiające intencję mszalną. Zachęcamy do korzystania z możliwości uczestniczenia w Eucharystii, jaką daje nowe rozporządzenie. Przewodniczący Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki przypomina, że „pandemia nie może nas oderwać od Mszy Św.” Więcej informacji tutaj

Informujemy, że uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii zostaje przeniesiona na późniejszy termin. Ze względu na obecny stan pandemii i obowiązujących rozporządzeń państwowych, nie jesteśmy w stanie dokładnie określić daty uroczystości. Dalsze decyzje będą uzależnione od sytuacji epidemiologicznej i decyzji władz państwowych i kościelnych. Podobnie sprawa dotyczy sakramentu bierzmowania. Więcej informacji podamy kiedy będzie to możliwe. Uzbrójmy się w cierpliwość.

Dziękujemy Strażakom z OSP Rudawa, Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich oraz Klubu Seniora „Sami Swoi”  w Rudawie za uszycie maseczek i przekazanie ich mieszkańcom Rudawy. Dziękujemy za piękną inicjatywę.

Z całego serca dziękujemy wszystkim parafianom, którzy wsparli ofiarą naszą parafię bądź to przelewem na konto czy ofiarą w kopercie co pozwala regulować rachunki i płatności na bieżąco. Dziękujemy za ofiary złożone przy okazji błogosławieństwa pokarmów wielkanocnych.

Troskę o czystość naszego kościoła powierzamy w sobotę rodzinom z Kochanowa od pp. Czepiec. Powracamy do grafika i normalności.

W ostatnim tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Jan Faryna z Brzezinki, śp. Władysława Chochół z Brzezinki, śp. Stanisława Faryna z Brzezinki, śp. Janusz Seremak z Nielepic. Polecamy ich dusze miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie… ”. 

Darem modlitwy otaczamy solenizantów i jubilatów tego tygodnia. Wszystkim Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: