Ogłoszenia duszpasterskie

 Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego A /12.04.2020/

Jezus Chrystus zmartwychwstał, jak powiedział. Dziękujemy serdecznie za pamięć, prosimy o przyjęcie życzeń paschalnych. Obecna, trudna i złożona rzeczywistość w jakiej przyszło nam żyć i pracować, nie pozwala na żywe i częste kontakty. Niech więc czas przeżywania Tajemnicy Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa będzie okazją do bardziej osobistego spotkania się ze Zbawicielem w Misterium Paschalnym. Niech Światło Wielkanocnego poranka przenika naszą codzienność i pozwala cieszyć się każdą chwilą. Niech Chrystus Zwycięzca obdarza siłą, zdrowiem i wszelkim błogosławieństwem. Życzymy Wam błogosławionych i spokojnych świąt Wielkanocnych. Alleluja.

Dzisiaj Msze Św. wg. porządku niedzielnego. Uroczyste nieszpory o godz. 17.30.

W Poniedziałek Wielkanocny Msze  Św. wg. porządku niedzielnego. Chrzty dzieci na Mszy Św. o godz. 12.15. Czytamy list Rektora Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie.

W piątek z racji Oktawy Wielkanocy nie ma wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

Za tydzień w drugą niedzielę Wielkanocną przypada święto Miłosierdzia Bożego. W naszym kościele codziennie po Mszy Św. wieczornej będzie odmawiana koronka do Bożego Miłosierdzia.

W trosce o zdrowie i życie wobec pandemii przypominamy o udzielonej dyspensie (obowiązującej do odwołania) od uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych mszach św. Zachęcamy wszystkich do przeżywania Eucharystii w duchowej jedności z Kościołem za pośrednictwem mediów. Przypominamy, że w Mszy Św. tak jak dotychczas będą mogły uczestniczyć osoby (w ilości do 5), które zamówiły intencję mszalną.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali kościół i pomogli nam przeżywać we właściwy sposób czas Wielkiego Tygodnia i Triduum Paschalnego i w naszych domach za pośrednictwem transmisji. Dziękujemy szczególnie siostrze Renacie za pomoc w przygotowaniu Ciemnicy i Grobu Pańskiego, Liturgicznej Służbie Ołtarza za piękną służbę podczas Triduum Sacrum , panu kościelnemu, panu organiście, wszystkim parafianom, którzy złożyli ofiary na kwiaty do Bożego Grobu a także każdemu, kto uczestniczył w Triduum Paschalnym dzięki pośrednictwu mediów.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: