Ogłoszenia duszpasterskie – 14 niedziela zwykła /05.07.2020/.

Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy Św.  Chrzty dzieci na Mszy Św. o godz.12.15.

W liturgii Kościoła

Poniedziałek – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy

Środa – wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera.

Sobota – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy

Codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą Św. modlimy się w intencji ojczyzny i  ustanie epidemii.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W niedzielę 12 lipca mija 89 r. Mszy Prymicyjnej bł. Władysława Bukowińskiego w Rudawie. Na Mszy Św. o godz. 11.00 poświęcimy płaskorzeźbę przedstawiającą błogosławionego w Kazachstanie. Płaskorzeźba jest darem rodziny Elżbiety i Jana Jaroń z Brzezinki. Zapraszamy parafian do modlitwy o rychłą kanonizację błogosławionego Władysława.

Modlitwa Żywego Różańca:

Środa – Róża NMP Niepokalanie Poczętej

Czwartek – Róża Św. Józefa

Dziękujemy parafianom z Pisar za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłą sobotę troskę o nasz kościół powierzamy kolejnym rodzinom z Pisar od pp. Niemiec do pp. Buniak.

Taca dzisiejsza przeznaczona jest na cele inwestycyjne w parafii. Rozpoczęliśmy kolejne prace wokół naszego kościoła. Dziękujemy za ofiary złożone w kopertach na renowację otoczenia kościoła: Brzezinka (1), Kochanów (1), Nielepice (7), Niegoszowice  (3), Młynka (1), Pisary (3). Rudawa (3). Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

Za tydzień przed kościołem zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych w wyniku podtopień po ostatnich ulewach, które nawiedziły Małopolskę. (Apel abp Marka Jędraszewskiego  https://diecezja.pl/aktualnosci/abp-marek-jedraszewski-prosi-o-solidarnosc-ze-wszystkimi-ktorzy-ucierpieli-podczas-ostatnich-ulew-w-malopolsce/).

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” przeczytamy: Bracia. Joseph i Georg Ratzingerowie: dwie pasje, dwie drogi, jedno powołanie. Niedziela – Zabobony grzech czy głupota?

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy najpiękniejsze życzenia. Niech cieszą się błogosławieństwem Bożym i przemożną opieką swoich patronów.

W minionym tygodniu odszedł do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Władysława Hrabia z Rudawy. Polecajmy jego duszę  miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczny odpoczynek”.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: