Ogłoszenia duszpasterskie – 15 niedziela zwykła /12.07.20200/.

Dzisiaj w naszej Ojczyźnie druga tura wyborów prezydenckich. Nasz udział w wyborach – jak napisali w komunikacie polscy biskupi  – będzie przejawem naszej odpowiedzialności i dojrzałości w kształtowaniu demokratycznego ładu społecznego w Polsce.

Przed kościołem zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych w wyniku podtopień po ostatnich ulewach, które nawiedziły Małopolskę.

W liturgii Kościoła

Poniedziałek  – wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta

Środa – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora kościoła

Czwartek– wspomnienie Najświętszej Maryi z Góry Karmel

Sobota – wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, prezbitera.

Codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą Św. modlimy się w intencji ojczyzny.

W poniedziałek (13 lipca br.) kolejne nabożeństwo fatimskie w naszym kościele. Nabożeństwo rozpoczniemy Eucharystią o godz. 19.00, następnie modlitwa różańcowa i procesja eucharystyczna wokół kościoła. Prosimy o przyniesienie świec.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W sobotę w Pisarach (k/ Lamusa) o godz. 9.00 zostanie odprawiona Msza Św. w intencji rychłej kanonizacji bł. Władysława Bukowińskiego. Do udziału w Eucharystii zapraszają mieszkańcy Pisar.

W przyszłą niedzielę poświęcenie samochodów z okazji zbliżającego się wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców. Będziemy modlić się w intencji kierowców, prosząc dla nich o roztropną i bezpieczną jazdę samochodem. Po Mszy Św. poświęcenie pojazdów na parkingu. Ofiary złożone przy tej okazji, zostaną przekazane na zakup nowych samochodów dla misjonarzy.

Modlitwa Żywego Różańca:

Poniedziałek – Róża Matki Bożej Fatimskiej

Środa – Róża Matki Bożej Bolesnej

Piątek– Róża Św. Józefa

Informujemy, że niedzielę 26 lipca w naszej parafii będziemy przeżywali uroczystości ku czci św. Anny. Suma odpustowa o godz. 11.30.

Dziękujemy parafianom z Pisar za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłą sobotę troskę o nasz kościół powierzamy kolejnym rodzinom z Pisar od p. Dobrzańskiego do pp. Jeż.

W minioną niedzielę taca na cele inwestycyjne wyniosła 6.800 zł. Dziękujemy za ofiary złożone w kopertach na renowację otoczenia kościoła: Brzezinka (6), Kochanów (5), Nielepice (11), Niegoszowice  (5), Młynka (4), Pisary (9), Rudawa (12). Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” czy miłość narzeczonych jest konieczna do zawarcia małżeństwa i czy jej brak może być podstawą do jego unieważnienia? Niedziela – Epidemia głodu. Już ponad 200 mln ludzi zagraża głód…

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy najpiękniejsze życzenia. Niech cieszą się błogosławieństwem Bożym i przemożną opieką swoich patronów.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Helena Banaszak z Niegoszowic, śp. Jan Korbiel z Nielepic, śp. Lucyna Laskiewicz z Nielepic, śp. Janina Korbiel z Niegoszowic, śp. Hanna Lorenc z Pisar. Polecajmy ich dusze  miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczny odpoczynek”.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: