Ogłoszenia duszpasterskie – 16 niedziela zwykła C /19.07.2020/

Dzisiaj, po każdej Mszy Św. błogosławieństwo kierowców i poświęcenie samochodów. Ofiary złożone przy tej okazji zostaną przekazanie na zakup samochodów dla misjonarzy.

Poniedziałek – wspomnienie bł. Czesława, prezbitera

Środa – wspomnienie św. Marii Magdaleny

Czwartek– wspomnienie św. Brigidy, zakonnicy, patronki Europy

Piątek – wspomnienie św. Kingi, dziewicy. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

Sobota – święto św. Jakuba, apostoła

Niedziela – wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców NMP

Codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą Św. modlimy się w intencji ojczyzny.

We wtorek o godz. 8.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza Św.  w 76 r. pacyfikacji mieszkańców Radwanowic. Zapraszamy do wspólnej modlitwy Poczty Sztandarowe, władze Gminy Zabierzów, Dyrekcje Szkoły, Straż Pożarną, jak i wszystkich mieszkańców parafii. Po Eucharystii modlitwa na cmentarzu przy grobie pomordowanych.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek, piątek, sobotę Triduum modlitewne prze uroczystością ku czci Św. Anny.

W niedzielę Suma odpustowa ku czci św. Anny o godz. 11.30. Okolicznościowe słowo Boże wygłosi ks. dr Tomasz Bajer. Zapraszamy Poczty Sztandarowe, Straż Pożarną, dzieci komunijne, dzieci do sypania kwiatów, panów do baldachimu oraz dziewczęta do niesienia feretronów. Mile widziane stroje regionalne.

Wtorek – Róża Św. Rity

Środa – Róża św. Jana Pawła II

Sobota – Róża Zwiastowania NMP

Niedziela – Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Dziękujemy za ofiary złożone w kopertach na renowację otoczenia kościoła: Brzezinka (3), Kochanów (2), Nielepice (6), Niegoszowice  (2), Młynka (4), Pisary (4), Rudawa (4). Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy najpiękniejsze życzenia. Niech cieszą się błogosławieństwem Bożym i przemożną opieką swoich patronów.

Serdeczne dziękujemy parafianom z Pisar za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę.  W przyszłą sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy kolejne rodziny z Pisar od p. Trzaska do pp. Przybylskich.

Prasa katolicka: Gościu niedzielny,   Niedziela

W minionym tygodniu odszedł do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej: śp. ………………………. Polecajmy jego duszę  miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczny odpoczynek”.