Ogłoszenia duszpasterskie – 17 niedziela zwykła A /26. 07. 2020 /

Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy uroczystość odpustową ku czci św. Anny. Pragniemy gorąco podziękować Dobremu Bogu za wszelkie łaski otrzymane w naszym życiu za wstawiennictwem naszej Patronki. Wszystkim parafianom, jak i przybyłym gościom do naszej parafii, życzymy owocnego przeżywania odpustu parafialnego.

W liturgii Kościoła:

Środa – wspomnienie św. Marty

Piątek – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera.

Sobota – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła.

Codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą Św. modlimy się w intencji ojczyzny.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do składania próśb do Matki Bożej.

W piątek (31 lipca) zbiórka zużytego sprzętu RTV i AGD. Zużyty sprzęt składamy na Rynku ( najpóźniej do czwartku) obok Remizy. Elektrośmieci zostaną załadowane na samochód i odwiezione. Akcja jest organizowana przez Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie a uzyskane środki zostaną przeznaczone na projekty misyjne. Prosimy sołtysów, OSP do pomocy w przeprowadzeniu zbiórki u osób starszych.

W sobotę odwiedziny chorych (godz. 9.00). Po południu o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji pokoju na świecie. Na modlitwę zaprasza Róża Męska Żywego Różańca.

W niedzielę adoracja Najświętszego Sakramentu.

Modlitwa Żywego Różańca:

Niedziela – Róża Matki Bożej Gromnicznej

W minioną sobotę, jak i tydzień wcześniej, nikt z wyznaczonych rodzin z Pisar nie przyszedł posprzątać kościoła a było to sprzątanie świąteczne przed odpustem. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy kolejnym rodzinom z Pisar od p. Szarek do pp. Koszyk.

Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona na cele inwestycyjne w naszej parafii.

Dziękujemy za ofiary złożone w kopertach na renowację otoczenia kościoła: Brzezinka (5), Kochanów (1), Nielepice (4), Niegoszowice (4), Młynka (3), Rudawa (4). Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Do dzisiejszej niedzieli zostało złożonych 138 kopert na łączną sumę 17.500 zł. Więcej informacji za tydzień.

W minioną niedzielę podczas błogosławieństwa pojazdów i ich kierowców  zebraliśmy 1.936 zł. Ofiara została przekazana na zakup środków transportu dla misjonarzy. Bóg zapłać ofiarodawcom.                     

Prasa katolicka: W dzisiejszym „Gościu niedzielnym” co wiemy o św. Annie (nasza patronka parafii) Niedziela – Do zobaczenia w Domu Ojca ( relacja z pogrzebu ks. kard. Zenona Grocholewskiego ).

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy najpiękniejsze życzenia. Niech cieszą się błogosławieństwem Bożym i przemożną opieką swoich patronów.

W minionym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. Józefa Brachowska z Brzezinki. Polecajmy jej duszę miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczny odpoczynek”.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: