Ogłoszenia duszpasterskie – 18 niedziela zwykła A /02.08.2020/

Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy Św.  Uroczyste chrzty dzieci na Mszy Św. o godz. 12.15.

Taca dzisiejsza przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii.

W liturgii Kościoła:

Wtorek – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera

Środa  – rocznica poświęcenia rzymskiej Bazyliki Najświętszej Maryi Panny

Czwartek – święto Przemienienia Pańskiego

Sobota – wspomnienie św. Dominika, prezbitera

Codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą Św. modlimy się w intencji ojczyzny.

W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek miesiąca.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek „Godzina Święta „ o godz. 17.00. Do modlitwy adoracyjnej zapraszamy szczególnie Honorową Straż Serca Pana Jezusa, jak i osoby, które podjęły w parafii dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Msza Św. w Nielepicach o godz. 15.15.

W piątek spowiedź od godz. 17.00. Msza Św. w Brzezince o godz. 15.15.

Pragniemy podziękować wszystkim parafianom, którzy swoją modlitwą i zaangażowaniem uświetnili doroczną uroczystość odpustową. Wyrażamy wyrazy szczególnego podziękowania Ochotniczej Straży Pożarnej, Pocztom Sztandarowym, dzieciom sypiącym kwiaty, młodzieży niosącej feretrony, panom od baldachimu, służbie kościelnej, scholi młodzieżowej, siostrze Renacie. Wszystkim składamy staropolskie Bóg zapłać.

Modlitwa Żywego Różańca:

Niedziela – Róża Matki Bożej Gromnicznej

Poniedziałek – Róża NMP Królowej Polski

Sobota – Róża NMP Niepokalanie Poczętej

Niedziela – Róża św. Józefa

Dziękujemy za ofiary złożone w kopertach na renowację otoczenia kościoła. Do dzisiejszej niedzieli zostało złożonych 151 kopert na łączną sumę 18.850 zł. [ Brzezinka (21), Kochanów (8), Nielepice (35), Niegoszowice (14). Młynka (11), Pisary (18), Rudawa (46)]. Koszt dotychczasowych prac wyniósł ponad 45 tys. zł. Prosimy o dalsze wsparcie finansowe  prac wokół kościoła, a szczególnie rodziny, które jeszcze nie złożyły ofiary na cele inwestycyjne parafii. Prosimy o dokładne adresowanie kopert. Po uzyskaniu pozwoleń konserwatorskich i budowlanych (czekamy jeszcze na jedno pozwolenie) przystępujemy do dalszego remontu murów otaczających kościół. Na ten cel otrzymaliśmy dotację. Dziękujemy wszystkich, którzy wspierają wszystkie dzieła w naszej parafii modlitwą i ofiarą.

Na sobotę zapraszamy do sprzątania kościoła kolejne rodziny z Pisar od pp. Kulesza do pp. Cieśla

Wszystkim, którzy w najbliższym tygodniu obchodzą imieniny i urodziny składamy najlepsze życzenia. Polecając ich w modlitwie, wypraszamy dla nich Boże błogosławieństwo.

Prasa katolicka: Zapraszamy do zakupu i lektury;  Gościa niedzielnego, Niedzieli

Parafia Wszystkich Świętych w Rudawie organizuje po raz 129. Pieszą Pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej. Informujemy, aby zadbać o bezpieczeństwo pielgrzymów zgodnie z obowiązującymi przepisami sanitarnymi, możemy zapewnić tylko ok. 20 noclegów w stałym miejscu, w związku z tym, prosimy w miarę możliwości o indywidualne zorganizowanie noclegu, lub zabranie namiotu (do rozważenia codzienny dojazd w własnym zakresie). Zapisy na pielgrzymkę u pana przewodnika pod numerem tel. 604 812 780 lub na stronie parafialnej. Pielgrzymka rozpocznie się 13 sierpnia br. jeśli przepisy sanitarne na to pozwolą. Prosimy o przemyślaną decyzję.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: