Ogłoszenia duszpasterskie – 19 niedziela zwykła /09. 08.2020/

W miesiącu sierpniu Kościół prosi wszystkich Polaków o świadectwo abstynencji z motywów religijno-moralnych, wychowawczych i patriotycznych. To bezcenne wsparcie tych, którzy chcą wyjść z uzależnienia i wartościowy przykład wychowawczy dla najmłodszych. Zachęcamy parafian a szczególnie Róże Żywego Różańca do modlitwy  w intencji trzeźwości naszych rodzin.

W liturgii Kościoła:

Poniedziałek – wspomnienie św. Wawrzyńca, diakona i męczennika

Wtorek –  wspomnienie św. Klary, dziewicy

Czwartek – święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej.

Piątek  – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika.

Sobota – uroczystość Wniebowzięcia NMP

Codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą Św. modlimy się w intencji ojczyzny.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy (o godz. 17.30). Zachęcamy do składania próśb i podziękowań do Matki Bożej. Nie bójmy prosić Matkę Bożą o pomoc w naszych trudnych sprawach.

W czwartek (13 sierpnia br.) zostanie odprawione kolejne nabożeństwo fatimskie w naszym kościele. Nabożeństwo rozpoczniemy o godz. 19.00 uroczystą Eucharystią a następnie modlitwa różańcowa  i procesja wokół kościoła. Prosimy Róże Żywego Różańca o poprowadzenie modlitwy różańcowej  i o przyniesienie świec.

W piątek (14 sierpnia br.) o godz. 9.00 zostanie odprawiona Msza Św. w Brzezince z okazji dnia patronalnego kaplicy. Zapraszamy mieszkańców Brzezinki, Ochotniczą Straż Pożarną, dzieci do sypania kwiatów.

W sobotę w uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze Św. wg. porządku niedzielnego. Błogosławieństwo ziół i kwiatów.  W parafii będziemy gościć o. Robert z Ukrainy, który będzie głosił słowo Boże i prosił o wsparcie finansowe.

W niedzielę Dzień Solidarności z mieszkańcami Bejrutu. Kwesta do puszek dla ofiar dotkniętych tragedią w Bejrucie.

Modlitwa Żywego Różańca:

Czwartek – Róża Matki Bożej Fatimskiej

Sobota  – Róża Matki Bożej Bolesnej

Niedziela – Róża Matki Bożej z Góry Karmel

Jeszcze raz przypominamy o naszej 129. Pieszej Pielgrzymce do Kalwarii Zebrzydowskiej. Zapisy na pielgrzymkę u pana przewodnika pod numerem tel. 604 812 780 lub na stronie parafialnej. Zapraszamy także do indywidualnego pielgrzymowania rodzin (własnym środkiem transportu) do Kalwarii Zebrzydowskiej. Pielgrzymka rozpocznie się Mszą Św. czwartek (13 sierpnia br.) o godz. 6.30.

Przypominamy o noszeniu maseczek w kościele i zachowaniu bezpiecznego dystansu poza kościołem.

W minioną niedzielę na remont kościoła zebraliśmy 6.300 zł. Dziękujemy za ofiary złożone w kopertach na renowację otoczenia kościoła: Brzezinka (4), Młynka (1), Nielepice (2), Niegoszowice (5), Pisary (5), Rudawa (17). Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

W minioną sobotę  nikt nie przyszedł do sprzątania kościoła z Pisar. Na najbliższą sobotę do sprzątania zapraszamy rodziny z Niegoszowic od p. Ewy Piwowońskiej.

Wszystkim, którzy w najbliższym tygodniu obchodzą imieniny i urodziny składamy najlepsze życzenia. Polecając ich w modlitwie, wypraszamy dla nich Boże błogosławieństwo.

Prasa katolicka: Zapraszamy do lektury Gościa niedzielnego, Niedzieli

W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Kazimierz Żurek z Rudawy, śp. Marian Skalny z Rudawy. Polecajmy ich dusze  miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczny odpoczynek”.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: