Ogłoszenia duszpasterskie – 20 niedziela zwykła /16.08.2020/

Dzisiaj wieczorem (ok.godz.19.00) przywitamy naszych pielgrzymów powracających z Kalwarii Zebrzydowskiej, którzy wyruszyli w miniony czwartek do Matki Bożej Kalwaryjskiej. Dziękujemy im za podjęty trud pielgrzymowania a nade wszystko za dar modlitwy ofiarowanej w naszych  intencjach.

Przed kościołem kwesta dla poszkodowanych w Bejrucie.

W liturgii Kościoła:

Poniedziałek – święto św. Jacka, prezbitera, patrona archidiecezji krakowskiej

Czwartek  – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła

Piątek –  wspomnienie św. Piusa X, papieża

Sobota –  wspomnienie Najświętszej  Maryi Panny, Królowej

Codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą Św. modlimy się w intencji ojczyzny.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy (o godz. 17.30). Zachęcamy do składania próśb i podziękowań do Matki Bożej. Nie bójmy prosić Matkę Bożą o pomoc w naszych trudnych sprawach. Skrzynka na prośby przy bocznym ołtarzu.

W niedzielę odbędzie się 16. Jurajski Półmaraton w Rudawie. Organizatorzy przepraszają za utrudnienia na trasie biegu od godz. 9.00 do 13.00. Prosimy o tym pamiętać udając się do kościoła.

Modlitwa Żywego Różańca:

Środa – Róża św. Józefa

Piątek – Róża św. Rity

Sobota – Róża św. Jana Pawła II

Dziękujemy za ofiary złożone w kopertach na renowację otoczenia kościoła: Brzezinka (5), Młynka (3), Nielepice (2), Niegoszowice (5), Pisary (4), Rudawa (10). Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

Dziękujemy parafianom z Niegoszowic za posprzątanie  kościoła, i złożoną ofiarę. Na sobotę zapraszamy do sprzątania kolejne rodziny z Niegoszowic od p. Tadeusza Seremaka.

Prasa katolicka:  Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” zwycięstwo w Bitwie Warszawskiej ocaliło całą chrześcijańską cywilizację w Europie. Mija sto lat od Cudu na Wisłą. Niedziela – Nadzwyczajne interwencje Boga. Uratowali Europę.  

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia wypraszając dla nich u Dobrego Boga potrzebne łaski.

W minionym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. Józefa Gwizdała z Brzezinki. Polecajmy jej duszę miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczny odpoczynek”.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: