Ogłoszenia duszpasterskie – 21 niedziela zwykła /23.08.2020/

Dzisiaj w Rudawie 17. Jurajski Półmaraton w Rudawie. Organizatorzy przepraszają za utrudnienia na trasie biegu od godz. 9.00 do 13.00. Prosimy o tym pamiętać, udając się do kościoła.

W liturgii Kościoła:

Poniedziałek – święto św. Bartłomieja, apostoła

Wtorek – wspomnienie św. Ludwika, króla

Środa – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.

Czwartek – wspomnienie św. Moniki

Piątek –  wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła

Sobota – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

Codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą Św. modlimy się w intencji ojczyzny.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy (o godz. 17.30). Zachęcamy do składania próśb i podziękowań do Matki Bożej. Skrzynka na prośby przy bocznym ołtarzu. Na Mszy Św. o godz. 18.00 odnowienie Aktu Zawierzenia Narodu Matce Bożej

Modlitwa Żywego Różańca:

Wtorek – Róża Zwiastowania NMP

Środa – Róża MB Nieustającej Pomocy 

Witamy w naszej parafii nową siostrę Jolantę Kargól ze Zgromadzenie Sióstr Służebniczek NMP  Starowiejskich. Życzymy siostrze Jolancie błogosławieństwa Bożego i dobrej współpracy w naszej wspólnocie. 

W minioną niedzielę podczas kwesty dla poszkodowanych w Bejrucie zebraliśmy 2100 zł. Dziękujemy za ofiary złożone w kopertach na renowację otoczenia kościoła: Brzezinka (5), Młynka (3), Nielepice (2), Kochanów (2), Niegoszowice (5), Pisary (4), Rudawa (8). Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

Dziękujemy naszym strażakom z OSP Rudawa i Nielepice za pomoc w usunięciu złamanego drzewa przed wejściem na plac kościelny.

Serdecznie dziękujemy parafianom z Niegoszowic za posprzątanie kościoła  i złożoną ofiarę. Na najbliższą sobotę do sprzątania zapraszamy kolejne rodziny z Niegoszowic od p. Krzysztofa Kulawika.

Przypominamy, że nasza wrażliwość o wygląd kościoła i odpowiedzialność za dom Boży wyraża się między innymi w sprzątaniu naszej świątyni. Przypominamy, że ten obowiązek (raczej przywilej) wypada jeden raz na rok.

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” jaka jest pierwsza dama RP?…., Niedziela – Inne niż zwykle pielgrzymki.

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia wypraszając dla nich u Dobrego Boga potrzebne łaski.

W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. Antoni Wąchal z Niegoszowic, śp. Józefa Ślusarczyk z Niegoszowic, śp. Wiktoria Zając z Rudawy. Polecajmy ich dusze miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczny odpoczynek”.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: