Ogłoszenia duszpasterskie – 22 niedziela zwykła A /30.08.2020/

W liturgii Kościoła:

Wtorek – wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy

Czwartek  – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

Sobota – wspomnienie (dowolne) św. Matki Teresy z Kalkuty

W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

Codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą Św. modlimy się w intencji ojczyzny.

W poniedziałek Msza Św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy Poczty Sztandarowe, Dyrekcję Szkoły, Grono Pedagogiczne, uczniów i rodziców.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy (godz. 17.30).

W czwartek „Godzina Święta „ o godz. 17.00. Do modlitwy adoracyjnej zapraszamy parafian, Honorową Straż Serca Pana Jezusa, osoby, które podjęły w parafii dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Msza Św. w Nielepicach o godz. 15.15.

W piątek spowiedź od godz. 17.00. Zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania z racji rozpoczętego roku katechetycznego. Msza Św. w Brzezince o godz. 15.15.

W sobotę odwiedziny chorych od godz. 9.00. Po południu adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji pokoju od godz. 17.00. Do modlitwy zaprasza Róża Męska Żywego Różańca.

W niedzielę uroczyste chrzty dzieci na Mszy Św. o godz. 12.15.

W piątek po Mszy Św. wieczornej zapraszamy grupy modlitewne ( ministrantów, Oazę Dzieci Bożych, Scholę, grupę młodzieżową) na pierwsze spotkanie po wakacjach.

Przypominamy o noszeniu maseczek w kościele i zachowaniu bezpiecznego dystansu poza kościołem.

Dzisiaj przed kościołem zbieramy pieniądze na operację biodra Stasia Szymbary z Brzezinki, który urodził się z rozszczepem kręgosłupa. Dziękujemy za wszelki gest życzliwości i pomocy materialnej dla małego Stasia.

Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona na cele inwestycyjne w naszej parafii. Dziękujemy za ofiary złożone w kopertach na renowację otoczenia kościoła: Brzezinka (1), Nielepice (1), Niegoszowice (3), Młynka (2), Pisary (4), Rudawa (4). Do dzisiejszej niedzieli zostało złożonych 255 kopert na łączną sumę 35.150 zł. Prosimy o dokładne adresowanie kopert. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

Dziękujemy rodzinom z Niegoszowic za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy kolejne rodziny z Niegoszowic od Edwarda Machlowskiego.

Prasa katolicka: Gość niedzielny, Niedziela,  nowy Mały Gość

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia wypraszając dla nich u Dobrego Boga potrzebne łaski.

W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. Rozalia Wilkosz z Pisar, śp. Józef Wierzbicki z Brzezinki i śp. Władysław Trzaska. Polecajmy ich dusze miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczny odpoczynek”.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: