Ogłoszenia duszpasterskie – 23 niedziela zwykła ( 06.09.2020)

Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy Św.  Uroczyste chrzty dzieci na Mszy Św. o godz. 12.15.

Taca przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii.

W liturgii Kościoła:

Poniedziałek – wspomnienie (dowolne) św. Melchiora Grodeckiego, prezbitera i męczennika

Wtorek – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

Środa – wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy

Sobota – wspomnienie (dowolne) Najświętszego Imienia Maryi

Codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą Św. modlimy się w intencji ojczyzny.

We wtorek błogosławieństwo nasion przeznaczonych do siewu. . 

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy (godz. 17.30). Prośby, podziękowania na nowennę składamy do skrzynki przy bocznym ołtarzu.

W niedzielę (13 września br.) kolejne nabożeństwo fatimskie w naszym kościele. Nabożeństwo rozpoczniemy Eucharystią o godz. 18.00 następnie modlitwa różańcowa i procesja eucharystyczna.   Prosimy o przyniesienie świec.

Za tydzień w niedzielę (13 września br.) odbędzie się XXVIII Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej, która będzie przebiegała pod hasłem: „Człowiek jest powołany do pełni życia”. Pielgrzymka tradycyjnie rozpocznie się nabożeństwem Drogi Krzyżowej o godz. 9.00 przy stacji „u Piłata”. Następnie Msza Św. o godz. 11.30 przy ołtarzu polowym której będzie przewodniczył abp Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski. Z racji panującej pandemii nie organizujemy wspólnego wyjazdu do Kalwarii. Zapraszamy do indywidualnego pielgrzymowania.

Informujemy, że Parafialny Dzień Dziękczynienia za Zbiory odbędzie się 20 września br.

Modlitwa Żywego Różańca:

Wtorek – Róża Matki Bożej Niepokalanie Poczętej

Środa – Róża św. Józefa

Niedziela – Róża Matki Bożej Fatimskiej

Dziękujemy parafianom z Niegoszowic za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na najbliższą sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy kolejne rodziny z Niegoszowic od  p. Andrzeja Akowacza.

Dziękujemy sponsorom za ufundowanie obrazu bł. Władysława Bukowińskiego do zakrystii kościoła. Poświęcenie obrazu na nabożeństwie fatimskim.

Dziękujemy za ofiary w kopertach złożone na renowację otoczenia kościoła: Brzezinka (2), Kochanów (3), Nielepice (2), Niegoszowice (2), Młynka (2), Pisary (1), Rudawa (2). Bóg zapłać ofiarodawcom. Prosimy o dokładne adresowanie kopert.

Po otrzymaniu pozwolenia z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego przystępujemy w tym tygodniu do kolejnego etapu remontu naszego kościoła – naprawy muru ogrodzenia. Chcemy także dokończyć ułożenie kamieniem drogi procesyjnej od strony północnej kościoła.

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia wypraszając dla nich u Dobrego Boga potrzebne łaski.

W ostatnim tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. Zofia Dymek z Niegoszowic, śp. Małgorzata Wójcik z Niegoszowic. Polecajmy ich dusze miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”. 

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” o szkolnych lekcjach religii, które nie miały zastąpić katechezy parafialnej, ale miały być jej dopełnieniem. Niedziela – Dyplomata z misją. Rozmowa z abp Salvatore Pennacchio, nuncjuszem apostolskim w Polsce. Mały Gość

Ważna informacja dla rodziców dzieci, które w tym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej. Przypominamy dzieciom z klasy czwartej o  uczestniczeniu w Mszy Św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa (godz. 6.30 lub 18.00) i odprawianiu ( pierwszych piątków miesiąca). Prośbę o liczny udział w nabożeństwach pierwszo piątkowych kierujemy do wszystkich dzieci, młodzieży i dorosłych.

Pamiętajmy o obietnicach Pana Jezusa skierowanych do czcicieli Jego Serca objawionych św. Małgorzacie. Dwie z nich to: „zgoda i pokój będą panowały w ich rodzinach” a także „będę ich bezpieczną ucieczką za życia a szczególnie przy śmierci”.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: